Завгородній Сергій Миколайович


Завгородний С.Н.

Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, медичний директор клініки «ВІЗУС», хірург вищої категорії.

Сфера наукових інтересів: ендокринна і лапароскопічна хірургія, трансплантологія.

Кандидатська дисертація: «Трансплантація кріо консервованих ксеногенних острівцевих клітин підшлункової залози в лікуванні хронічно ускладненого інсулінозалежного цукрового діабету» — 1995 р.

Докторська дисертація: «Хірургічні аспекти лікування термінальної стадії хронічної ниркової недостатності» — 2004 рік, а в 2006 році присвоєно вчене звання професора.

Освіта вища. У 1984 році закінчив лікувальний факультет Запорізького державного медичного інституту за спеціальністю «Лікувальна справа».

З 1985 по 1987 рік працював лікарем-хірургом в Комишуваській НРЛ, а з 1988 по 1989 рік лікарем-хірургом в Оріхівській ЦРЛ. У 1989 році зарахований до клінічної ординатури, а в 1991 р. в очну аспірантуру Запорізького державного медичного інституту.

Працював асистентом, а потім доцентом кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ. Разом з професором А.С. Ніконенко займався організацією служби трансплантології в Запорізькій області. З 1995 по 1998 за сумісництвом завідував відділенням трансплантації і хронічного гемодіалізу ЗОКЛ.

З 2006р. по 2016р. завідував кафедрою трансплантології, ендокринної хірургії з курсом серцево-судинної хірургії ЗМАПО, організував службу ендокринної хірургії в Запорізькій області. З січня 2012 року по серпень 2016 року працював головним лікарем Міської клінічної лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги (міська клінічна лікарня № 5).

У теперішній час Сергій Миколайович завідує кафедрою хірургії і анестезіології ФПО Запорізького державного медичного університету. Основні напрямки в хірургії — лапароскопічні втручання на органах черевної порожнини — ЖКХ, патології надниркових залоз, операції при грижах харчового отвору діафрагми, ожирінні, цукровому діабеті II — типу, патології товстого кишечника. З 2017 року відкрили відділення хірургії в клініці ВІЗУС, яке стало клінічною базою, очолюваної Сергієм Миколайовичем кафедри. Тут виконуються всі хірургічні втручання на органах ендокринної системи, лапароскопічні операції на органах черевної порожнини, впроваджені передові малоінвазивні технології при будь-яких захворюваннях, що вимагають оперативного втручання.

Завгородній С. Н. є членом двох спеціалізованих вчених рад, а з 2011 року — експерт Департаменту атестації наукових кадрів МОН. Має понад 250 наукових робіт і 24 винаходів в області медицини. Двічі нагороджений почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я (2008, 2011), орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм III ступеня» Запорізької обласної ради (2010) і медаллю «За особистий внесок у розвиток м. Запоріжжя» (2011).

За особистий внесок у розвиток медичної науки і практики, створення першої в Україні кафедри трансплантації, розвиток ендокринної хірургії та впровадження нових принципів організації охорони здоров’я, 30 листопада на засіданні Ради міжнародного конгресу з прав людини прийнято рішення про нагородження д.мед.н., професора Завгороднього Сергія Миколайовича орденом «ЗІРКА ПОШАНИ».

У лютому 2016 професору Завгородньому С.Н. присвоєно звання «Заслужений лікар України».