Завгородня Наталя Григорівна


Доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор, лікар-офтальмолог вищої категорії, член «Українського товариства офтальмологів», Українського товариства офтальмохірургів, Української глаукомної Асоціації, Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів.

Працює в системі охорони здоров’я з 1987 року, після успішного закінчення Запорізького мед. інституту, починаючи з посади поліклінічного лікаря, асистента кафедри, доцента і після успішного захисту докторської дисертації — професора, завідувач кафедри державного медичного університету.

Під керівництвом Наталі Григорівни в 1997 р. організований і активно розвивається медичний центр ВІЗУС, який є кращою клінікою сучасної офтальмології в Запорізькій області.

Професор Завгородня Н.Г. є автором двох монографій «Первинна глаукома. Новий погляд на стару проблему» і «Сучасні методи лікування та діагностики очного ішемічного синдрому», а також понад 300 наукових публікацій і понад 15 патентів на винаходи. Входить до складу редакційних колегій двох офтальмологічних журналів, які визнані ДАК України для публікацій результатів наукових досліджень при захисті дисертаційних робіт. Наталя Григорівна також є членом Спеціалізованої Вченої Ради Д26.613.05 із захисту кандидатських і докторських дисертацій при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров’я України. Під її керівництвом захищено 15 кандидатських дисертацій з різних проблем офтальмології. В даний час професор Завгородня Н.Г. є науковим керівником ще трьох виконуваних кандидатських і науковим консультантом докторської дисертацій.

Кафедра офтальмології ЗДМУ, яку очолює професор Завгородня Наталя Григорівна протягом восьми років лідирує серед кафедр університету, в 2018 році отримала диплом третього ступеня за вагомий внесок в навчально-методичну та наукову роботу університету.

Наталя Григорівна активний офтальмохірург, що впроваджує нові методи і технології в діагностику і лікування різних очних захворювань. Виконує більше 500 операцій факоемульсифікації катаракти з імплантацією найсучасніших моделей штучних кришталиків на рік, понад 350 операцій на рік при глаукомі та інших захворюваннях органу зору.

За свою активну життєву позицію, активний внесок в розвиток офтальмології та медицини в Запорізькій області Завгородня Н.Г. неодноразово нагороджувалася почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я, обласного та міського Рад Запоріжжя. Професор Завгородня Н.Г. нагороджена так само медалями «За розвиток Запорізького краю» Запорізької обласної Ради та «За розвиток м. Запоріжжя» Запорізької міської Ради.