Лікування кератоконусу 4


Лечение кератоконуса в клинике ВИЗУС

Зміст розділу:

Унікальність клініки сучасної офтальмології «ВІЗУС» полягає в тому, що ми виконуємо всі види рефракційних операцій. Ми володіємо всіма видами корекції зору, щоб вибір був максимально безпечним для Ваших очей..

Клініка «ВІЗУС» ЄДИНА офтальмологічна клініка в Запоріжжі, що має весь комплекс сертифікованого обладнання останнього покоління, що працює за новими технологіями. Все обладнання клініки сучасної офтальмології «ВІЗУС» має сертифікати FDA.

Кератоконус (від грец. Κέρας — «ріг» і κῶνος — «конус») — дегенеративне незапальне захворювання ока, при якому рогівка стоншується і приймає конічну форму. Кератоконус може привести до серйозного погіршення зору. Найчастіше пацієнти скаржаться на світлобоязнь, двоїння, розмазування зображення. Захворювання є найбільш поширеною формою дистрофії рогівки. Кератоконус вражає приблизно одну людину з тисячі, незалежно від національності та місця проживання.

Изменение строения хрусталика Глаз у больного кератоконуса

У нашій клініці ми маємо можливість за допомогою сучасних методів дослідження рогівки отримувати повну топографічну карту передньої і задньої поверхні рогівки, її товщини з унікальною точністю до декількох мікрон.

При проведенні програми «Кератоконус» пацієнт проходить наступні діагностичні обстеження:

1. Оцінка біомеханічних властивостей рогівки і вимірювання ВОТпроведеного з урахуванням індивідуальних властивостей тканини рогівки на OcularResponseAnalyzer (ORA) Reichert (США).

ora2. Кератотопографія OrbscanIIz

Аналіз проводиться по 9 000 точок на передній поверхні рогівки і по 5 000 точок на задній поверхні рогівки за 2,7 секунди.

orbskan

орбскан

Це оптичний топограф ORBISCAN американської компанії Bausch & Lomb. Він дозволяє точно встановити діагноз кератоконусу, спостерігати в динаміці за найменшими змінами в стані рогівки.

3. Оптична когерентна томографія Visante OCT – на відміну від стандартної ультразвукової пахіметріі, дозволяє з абсолютною точністю визначити товщину рогівки в кожній точці. Оскільки Visante OCT використовує повністю безконтактний оптичний метод, дослідження є абсолютно безпечним для стану рогівки в до- і в післяопераційному періоді. З 2009 р клініка «Визус» вперше в Україні виконала оптичну когерентну томографію переднього відділу очного яблука.

visante

Після проведення програми лікар дає рекомендації з лікування кератоконусу.

Кросс-лінкінг рогівки — новий метод терапевтичного лікування дистрофічних і запальних захворювань рогівки, для лікування яких до сих пір пропонувалася тільки пересадка рогівки.

Кросс-лінкінг або ультрафіолетове зрощення (UltraViolet — Crosslinking — UV-X).

Метод кросс-лінкінга є терапевтичним зміцненням щільності рогівки і дозволяє уникнути операції пересадки рогівки.

Показання для кросс-лінкінга:

1. Кератоконус.

2. Пеллюцідна маргінальна дистрофія.

3. Ятрогенна кератоектазія.

4.Кератомаляції — танення рогівки (cornea melting), як правило в ході аутоімунних процесів.

5. Бульозна кератопатія — початкові дані.

Основні цілі методу:

— стабілізація рогівки;

— посилення міцності властивостей рогівки;

— зупинка прогресування хвороби;

Результати лікування кератоконусу:

— Відбувається зміцнення рогівки.

— Зупинка прогресування випинання, стоншування рогівки.

— Можливо також невелике поліпшення гостроти зору.

— Невелике сплощення рогівки у пацієнтів з кератоконусу, що може полегшити посадку жорстких контактних лінз або зробити можливим підбір м’яких контактних лінз.

Для виконання процедури використовується принцип лампи Зайлера.

лампы Зайлера

Суть методу полягає в наступному:

Під впливом спеціально змодельованого і дозованого ультрафіолетового світла (А спектру) відбувається фотохімічна реакція іонізації і розпад молекул рибофлавіну з виділенням вільного атомарного кисню. Під впливом освічених вільних радикалів кисню відбувається перехресне зв’язування в молекулах колагену в єдину тривимірну мережу, що охоплює практично всю строму рогівки. При цьому ущільнюється тканина рогівки і зупиняється прогресування кератоконусу.

Біомеханічні дослідження показали посилення механічної жорсткості рогівки на 328,9%!

Після проведення кросс-лінкінгу процес ущільнення рогівки включається відразу і розвивається протягом року і більше. Весь цей час за рахунок наростаючої щільності рогівки дещо змінюється і її конфігурація.

 

Вже через місяць після проведення кросс-лінкінгу пацієнти можуть повернутися до корекції контактними лінзами, серед яких найбільш комфортними і тими, що дають найбільш високий зір є спеціальні склеральний лінзи.

Через 1 місяць після кросс-у Ваш лікуючий лікар запропонує Вам подальшу схему корекції порушень зору.

Залежно від вихідної (до операції) гостроти зору і ступеню кератоконусу, Вам можуть запропонувати наступні методи корекції аномалій рефракції:

1. Торичні м’які контактні лінзи. Це лінзи для корекції міопії (короткозорості) і астигматизму. Якщо Ви вчасно звернулися до лікаря і стадія кератоконусу дозволяє користуватися м’якими контактними лінзами, то Ви повинні пам’ятати, що Ваші лінзи індивідуальні і силу лінз потрібно щомісяця погоджувати з лікуючим лікарем.

2. Жорсткі контактні лінзи — якщо м’які контактні лінзи не забезпечують відновлення гостроти зору, то Вам може бути рекомендований цей тип лінз. Гібридні епісклеральні лінзи.

У клиніці «ВІЗУС» застосуються   жорсткі склеральний лінзи NormalEyes відомої американської компанії Paragon. Склеральні лінзи NormalEyes здатні коригувати зір у пацієнтів з високим астигматизмом, застосовуються при будь-яких стадіях кератоконусу, при наявності посттравматичних рубців на рогівці, а також станах після пересадки, хімічних опіках та інших деформаціях рогівки. Головні переваги NormalEyes в тому, що лінза не робить травматичної дії на поверхню рогівки і має дуже високу кисневу проникність.

3. Якщо у Вас вже високий астигматизм і корекція звичайними лінзами не дає бажаного результату або у вас немає бажання використовувати контактні лінзи, то Вам може бути запропонована імплантація торічних задньокамерних інтраокулярних лінз (ІОЛ). Така лінза імплантується всередину ока перед вашим власним кришталиком, що дозволяє змінити заломлення оча на строго певну кількість діоптрій. Ви отримуєте можливість добре бачити вдалину. При цьому Ваш кришталик забезпечує Вам зір поблизу.

4. Рефракційна заміна кришталика або факоемульсифікація катаракти. . Такий тип корекції аномалій рефракції Вам запропонують, якщо у Вас є поєднана патологія кришталика. У такому випадку після лікування Ви будете добре бачити вдалину, а для поблизу Вам знадобляться окуляри.

Пересадка рогівки (наскрізна кератопластика) — мікрохірургічна операція, в ході якої пошкоджену ділянку рогівки пацієнта замінюють донорським трансплантатом. Пересадка дозволяє значно поліпшити зір при захворюваннях, що вражають рогівку, і відновити пошкодження, отримані при травмах ока. Зазвичай операцію проводять під загальною анестезією. 

Рогівка не містить кровоносних судин, тому частіше донорська ділянка добре приживається. На ранній стадії приживлення призначається антимікробна терапія, стероїди у вигляді крапель для запобігання можливої реакції відторгнення. Через 6-12 місяців після пересадки з ока знімають шви, проте ще кілька років пацієнтові рекомендується уникати важких фізичних навантажень і занять, при яких на око може бути надано фізичний вплив.

Глаз после операции

Коли потрібна кератопластика?

До патологій рогівки, які потребують проведення кератопластики, відносяться:

— Кератоконус;

— Різного роду більма рогівки — опікові та дистрофічні;

— Вроджені та набуті дистрофії рогівки;

— Рубці рогівки, після травм, операцій і запалень;

— Травматичні дефекти рогівки.

Післяопераційні ускладнення:

1. Ранні — затримка епітелізації, роздратування виступаючими швами, що може привести до капілярної гіпертрофії, зовнішня фільтрація, дрібна передня камера, випадання райдужної оболонки, увеїт, підвищення ВОТ і інфекція.

2. Пізні — астигматизм, залучення трансплантата в первинний патологічний процес, розбіжність країв рани, формування ретрокорнеальної мембрани, глаукома, кістовидний набряк макули.

Неспроможність трансплантата:

1. Рання неспроможність характеризується помутнінням клаптя з першого дня після операції.

2. Пізня неспроможність обумовлена імунною реакцією відторгнення, яка виникає в 50% випадків протягом перших 6 місяців після операції, і абсолютна більшість — протягом 1 року.

Ціни на лікування кератоконусу

№п/п Найменування послуги Вартість, грн.
1 Лікування кератоконусу методом Corneal-Cross-Linking-(UVX) 7800,00 грн.
2 Лікування кератоконусу без деепіталізації 11500,00 грн.
3 РТК (фоторефрактивна кератектомія) 4500,00 грн.
4 Лікування кератоконуса з одночасною РТК (фоторефрактивною кератектомією) 12500,00 грн.
* Ціни уточнюйте за телефоном(061) 239-52-58

Для запису на прийом Вам необхідно вибрати день, заповнити всі поля. Вам передзвонить наш адміністратор.
Календарь загружается...


Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 мыслей про “Лікування кератоконусу

 • Анжела

  Добрий день, скажіть будь ласка чи лікується артифакія, бульозна кератопатія (після операції на катаракту) без пресадки рогівки? Хоча б щоб зняти біль.

  • Михайленко Надежда Викторовна

   Добрий день, Анжела. Для того, щоб відповісти на це питання лікар-офтальмолог повинен виконати діагностику зорових функцій і подивитися ретельно на стан Ваших очей. Для запису на «Первинний прийом» Ви можете зателефонувати на номер 0-800-30-43-43 або (061) 239-52-58. Будемо раді Вам допомогти!

 • Василь

  Доброго дня. В наявності кератоконус 4 ступеня з критичними показникими товщини рогівки. Чи можливе лікування в такому випадку кератоконусу без пересадки рогівки? Що таке лікування кератоконусу без деепіталізації?

  • Михайленко Надежда Викторовна

   Доброго дня, Василь. Для того, щоб зрозуміми яке лікування буде найкращим для Вас, треба пройти дообстеження, котре називається «Програма Кератоконус» (ціна 600 грн.). Після нього лікар-офтальмолог детально розповість про Вашу проблему і зорієнтує стосовно варіантів лікування. Записатись на обстеження можливо за номером: 0-800-30-43-43.