Лікування катаракти


Лечение катаракты в клинике ВИЗУС

Зміст розділу:

Переваги лікування катаракти в клініці «ВІЗУС»

     Вам встановили діагноз катаракта? Нічого страшного! На сьогоднішній день в клініці «Визус» можуть не тільки повністю вилікувати Вас від цієї недуги, а й навіть усунути деякі вікові проблеми, що дозволить значно поліпшити якість життя.

  Лікування катаракти — хірургічне, але проведення операції з приводу катаракти боятися не варто. Коли для хірургічного втручання і передопераційної підготовки використовується найкраще обладнання, в нових сучасних операційних працюють кращі висококваліфіковані фахівці, а після операції про Вас піклується злагоджена команда післяопераційного спостереження, то сприятливий результат неминучий. Все це тепер доступно для кожного в новому операційному блоці клініки Визус.

Чому ж варто оперувати катаракту саме в клініці Визус? Ось кілька незаперечних фактів:

 • Обстеження на сучасному діагностичному обладнанні (Розрахунки ІОЛ з впровадженням оптичної біометрії на IOL Master від Carl Zeiss, Ендотеліальна мікроскопія (Topcon) і комплексне обстеження для індивідуальної передопераційне підготовки).
 • Виконання факоемульсифікації професіоналами високого класу (доктори та кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії).
 • Використання Факоемульсифікаторів нового покоління — Infinity (Alcon), виробництва США.
 • Використання точних багатофункціональних операційних мікроскопів світового лідера оптичних приладів — фірми Carl Zeiss (Німеччина).
 • Робота в сучасних операційних з постійно контрольованими параметрами навколишнього середовища.
 • Імплантація штучних інтраокулярних лінз (ІОЛ) провідних світових виробників (в тому числі вся лінійка лінз від Carl Zeiss).
 • Одноразові витратні матеріали (кератоми, серветки, факокасети, мікронаконечники, високоякісний віскоеластік, збалансований розчин BSS + і т.д.).
 • Мультимодальна анестезія (місцеве ефективне знеболення без додаткових непотрібних уколів).
 • Медикаменти виробництва лідерів світової фармацевтичної промисловості..
 • Хірургічне лікування в максимально стислі терміни (хірургія 1-го дня) з можливістю індивідуального графіка лікування.
 • Повний комплекс післяопераційного спостереження без додаткової оплати. Ми дбаємо про своїх пацієнта і після проведеної операції. 
 • Можливість видачі лікарняного листа при необхідності.

Це важливо!

Ніколи не потрібно чекати «дозрівання» катаракти. Чим менше її зрілість, тим легше вона видаляється за допомогою ультразвуку (методом факоемульсифікації). Як тільки катаракта почне заважати Вам нормально бачити і діагноз не викликатиме сумнівів у лікаря — слід від неї позбутися і поставити сучасний штучний кришталик.

 

З чого почати, якщо потрібно прооперувати катаракту?

     Для початку необхідно встановити або підтвердити (в разі, якщо Ви вже спостерігалися де-небудь) у Вас діагноз катаракта, а так само виключити ряд захворювань очей, які можуть супроводжувати розвиток катаракти і вимагати зміни порядку лікування. Для цього необхідно пройти первинний огляд в клініці Визус, де закріплений за Вами лікуючий лікар після огляду очей і перевірки зорових функцій встановить повний діагноз і, при наявності катаракти, яка вимагає оперативного лікування, направить Вас на обстеження за програмою «Катаракта». Якщо Ви вже впевнені в необхідності хірургічного лікування катаракти у Вас, наприклад, спрямовані на лікування іншим лікарем, то можна пройти обстеження за програмою Катаракта і первинний огляд в один день.

     Пам’ятайте, хороша клініка несе відповідальність перед пацієнтом за виконання операції, а це значить, що ми повинні повністю оглянути Ваші очі і розробити Ваш індивідуальний план лікування, а так само прооперувати катаракту в оптимальний саме для Вас період.

Безпосередня підготовка до операції:

     Після постановки діагнозу та прийняття рішення про операцію Вам буде необхідно пройти невелике передопераційне обстеження. Не можна нехтувати цими вимогами, так як куплені довідки або прострочені аналізи можуть обернутися серйозними ускладненнями в післяопераційному періоді.

 

Список аналізів і обстежень які знадобляться на операцію

Необхідно пройти обстеження за програмою «Катаракта».

     Тут для Вашої зручності ми зібрали разом всі необхідні передопераційні обстеження очей. Ця програма включає в себе:

— розрахунок ІОЛ (штучного кришталика),

— вивчення властивостей рогівки (за допомогою ендотеліальної мікроскопії),

— ультразвукове дослідження В-сканування (для визначення положення сітківки, судинної оболонки можливих змін у скловидному тілі),

— обстеження на демодекс (особливий кліщ-паразит людини, який живе на віях),

— Заключний огляд доктора за програмою катаракта, який оцінивши результати всіх обстежень очей, загальних аналізів і консультацій суміжних спеціалістів, призначить Вам необхідну передопераційну підготовку. Так само за допомогою доктора Ви зможете вибрати штучну лінзу, яку вам поставлять замість виділеного кришталика.

     Все це займе близько 1-1,5 годин і проводиться в один день.

Штучний кришталик або інтраокулярна лінза

     Один із важливих моментів при проходженні програми «Катаракта» — це вибір штучного кришталика. Своїми оптичними властивостями інтраокулярна лінза схожа з природним кришталиком і повинна замінити його після операції. Вона дуже надійна і імплантується один раз на все життя. Надалі заміна однієї штучної лінзи на іншу не проводиться, тому визначитися з її властивостями, необхідними для Вас, потрібно до операції. В цьому Вам допоможе лікуючий лікар на програмі «Катаракта»

Необхідні аналізи (можна здати з 9.00 до 11.00 натщесерце в відділеннях клініки Визус):

 1. Загальний аналіз крові (придатний 1 місяць)
 2. Аналіз крові на цукор (придатний 1 місяць)
 3. RW крові (придатний 1 місяць)
 4. Аналіз на HbsAg — гепатит В (придатний 1 місяць)
 5. Загальний аналіз сечі (придатний 1 місяць)

Необхідні консультації і дообстеження:

 1. ЛОР (висновок про відсутність вогнищ хронічної інфекції та протипоказань до операції) (придатний 1 місяць)
 2. Стоматолог (висновок про відсутність вогнищ хронічної інфекції та протипоказань до операції) (придатний 1 місяць)
 3. Терапевт (Висновок про відсутність протипоказань до операції) (придатний 1 місяць)
 4. ЕКГ з описом, (придатність 2 тижні)
 5. Флюорографія органів грудної клітини (придатність 1 рік)

     Увага: Для економії Вашого часу більшість обстежень можна зробити за один день. Для цього ви повинні зателефонувати в клініку Визус і наші адміністратори організують Ваше відвідування в потрібному порядку в зручний для Вас день. Наприклад, з 9.00 до 9.30 здати аналізи, далі з 9.30 до 10.00 пройти обстеження за програмою «Катаракта», після чого з 10.00 до 10.30 Ви будете оглянуті лікуючим лікарем. При отриманні результатів загальних аналізів, лікар зв’яжеться з Вами по телефону для уточнення необхідної передопераційної підготовки.

 

Операція

     Загальноприйнятою операцією для лікування катаракти на сьогоднішній день у всьому світі є ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Саме цю сучасну методику використовуютьь в клініці Визус. Операція проводиться через невеликі (до 2,7 мм) розрізи-доступи в рогівці, які дозволяють не накладати шви в кінці операції і не помітні після операції. Сама речовина кришталика віддаляється за допомогою енергії ультразвуку спеціальним приладом — Факоемульсифікатором. У клініці Визус використовується сучасний факоемульсифікатор Infinity фірми Alcon (США).

Операція з видалення катаракти

     Наш адміністратор заздалегідь повідомить Вам про час проведення операції. В день операції Вам в око закапають декілька видів очних крапель (для розширення зіниці, захисту від інфекції та знеболення)

     Далі Вас проводять в операційну. Ви будете лежати на зручному і м’якому операційному столі.

     Під час операції від Вас потрібно лежати нерухомо і дивитися прямо у світло мікроскопу. Ніякого болю Ви не відчуєте. Під час операції з Вами працюють анестезіолог, хірург, асистент хірурга, середній і молодший медичний персонал, тож якщо щось незрозуміло або Ви відчуваєте дискомфорт, Ви завжди можете повідомити про це персонал і проблема буде вирішена.

 

Анестезія — запорука успіху операції

Операция по удалению катаракты

     Завдяки досягненням анестезіології операція абсолютно безболісна. Під час операції пацієнти залишаються у свідомості — це дозволяє уникнути ризиків загальної анестезії і сприяє швидкому відновленню після операції. Сама операція займає близько десяти хвилин.

    Ми застосовуємо мультимодальну анестезію, яка забезпечує максимальне знеболювання (за рахунок комбінації декількох препаратів і методів анестезії), виключає можливі ускладнення і не вимагає уколів під око.

 

Після операції

     Після операції Вам закапають краплі і заклеють проопероване око стерильною пов’язкою. Після операції Ви деякий час будете перебувати в післяопераційній кімнаті, де за Вами буде спостерігати медична сестра.

     Перед тим, як ви підете додому, Вас забезпечать інструкцією по догляду за оперованим оком і видадуть краплі, які необхідно капати після операції. Вам також повідомлять час і дату повторного візиту для спостереження за станом ока. Надалі, після операції ви можете перебувати в звичній домашній обстановці.

      Завдяки успіхам сучасної очної хірургії поліпшення зору зазвичай помітно практично відразу після операції.

      В післяопераційному періоді рекомендується не нахилятися і не піднімати важких предметів.

  Під час повторного візиту лікар оцінить стан ока і визначить гостроту Вашого зору. Подальші відвідування в рамках післяопераційного спостереження встановлюються індивідуально.

 

Штучні кришталики — інтраокулярних лінз (ІОЛ)

     У клініці Визус використовуються інтраокулярні лінзи (штучні кришталики) від провідних компаній, таких як Carl Zeiss, Alcon та інші.

    Гострота зору в післяопераційному періоді в першу чергу залежить від стану сітківки та зорового нерву Вашого ока, проте якість зору при рівних умовах з боку структур очного дна багато в чому залежить від ІОЛ.

    В даний час існує безліч ІОЛ різних виробників з різними додатковими властивостями і різною вартістю. При виборі інтраокулярної лінзи у вас завжди є кілька варіантів. На сьогоднішній день лінзи не поділяються на хороші та погані, вони різняться за додатковими властивостями, які зроблять Ваше зір більш якісним після імплантації. Вибрати необхідну саме Вам ІОЛ, допоможе лікуючий лікар на програмі «Катаракта» в клініці Визус.

    Спробуємо описати деякі з цих додаткових властивостей на прикладі лінійки ІОЛ від Carl Zeiss. Компанія Carl Zeiss названа на честь засновника, з середини XIX займається виробництвом різної оптики. Оптичним системам цієї німецької компанії вже 1,5 століття довіряє весь світ. Операційні мікроскопи для проведення факоемульсифікації катаракти в клініці Визус так само виробництва цієї компанії.

     Компанія Carl Zeiss (Німеччина) виготовляє ІОЛ преміум класу і пропонує вам найкраще індивідуальне рішення з різними інтраокулярними лінзами, які включають в себе високоточні оптичні системи.

     Монофокальні ІОЛ — лінзи з «простою оптикою» мають тільки один фокус і певну оптичну силу. Це дозволяє хворому добре бачити на певній відстані від ока. На інших відстанях чіткість зору залишається помірно зниженою. Тому, якщо вдалину пацієнт буде бачити чітко, без додаткової корекції, то для роботи зблизька (читання), пацієнту знадобляться спеціально підібрані окуляри. Таку особливість мають всі монофокальні лінзи. Монофокальними лінзами Zeiss є CT LUCIA, CT ASPHINA

     Асферичні лінзи — нівелюють можливі сферичні аберації. З такими лінзами кола світлорозсіювання навколо ліхтарів у темну пору доби будуть менше. Асферічність лінзи так само дозволяє краще орієнтуватися в сутінках, так як вся оптична частина лінзи працює однаково добре, і при розширюванні зіниці не виникає додаткових похибок. CT ASPHINA, CT LUCIA від Carl Zeiss є асферічними лінзами.

     Абераційно-корегуючі лінзи — не тільки не додають похибок (аберацій) після імплантації, але і навіть частково корегують власні рогівкові аберації, так як це робить рідний кришталик до 18-ти років. Завдання цих лінз зробити Ваш зір таким, яким воно було в молодості. Лінза CT LUCIA додатково до вищеописаних функцій абераційно-корегуюча.

     Мультифокальні лінзи — лінзи зі «складною оптикою», які мають 2 або 3 фокуса. З мультифокальними лінзами Ви зможете дивитися вдалину і читати без додаткового використання окулярів.

     Двофокусна лінза від Carl Zeiss — LISA. Унікальні властивості інтраокулярної лінзи LISA відображені в самій її назві:

L • Light. Асиметричний розподіл світлових потоків між дальнім (65%) і ближнім (35%) фокусами для поліпшення зору пацієнта на середній відстані і зменшення виникнення відбитих відблисків.

I • Independency. Незалежність від величини зіниці, що забезпечується дифракційно-рефракційною високотехнологічною мікроструктурою, що покриває оптичну поверхню лінзи повністю.

S • SMP. Унікальна технологія поверхні лінзи, що виключає гострі кути для ідеально якісного оптичного зображення і мінімальної втрати світла.

A • Асферична оптика, коригуюча аберації, що покращує контрастну чутливість, глибину і гостроту зору.

     Вершиною технологічної досконалості від Carl Zeiss на сьогоднішній день є трифокальна лінза LISA tri, де додатково існує третій фокус для середніх відстаней.

     Всі лінзи преміум класу від Zeiss доступні для пацієнтів клініки «ВІЗУС» при оперативному лікуванні катаракти. Наші лікарі допоможуть Вам розібратися в різноманітних властивостях інтраокулярних лінз і вибрати оптимальний варіант індивідуально для Вас.

Що таке катаракта?

     Катаракта (лат. Cataracta від грец. Καταρράκτης) в перекладі на українську мову означає «водоспад» — так стародавні греки називали помутніння кришталика.

Помутнение хрусталика

     Кришталик складається з води і білків, причому білкові молекули розташовуються так, що світло вільно проходить через них і збирається в одній точці — в центральній ямці жовтої плями.

     Перші симптоми катаракти — порушення прозорості кришталикових волокон або, значно рідше, капсули кришталика. На початку хвороби з’являються тільки невеликі каламутні ділянки, а потім і весь кришталик стає каламутним. Якщо в білках кришталика з’являються зміни, зір починає поступово погіршуватися; людина перестає розрізняти обличчя оточуючих, відчуває труднощі при читанні і письмі.

     На останній стадії, при повному помутнінні кришталика, хворий розрізняє тільки світло і колір, а контурів предметів не бачить.

     Сьогодні катаракту називають найпоширенішою хворобою літніх людей (за статистикою, більше ніж у мільйона осіб щороку виникає це захворювання, яке значно погіршує зір), а видалення катаракти є найбільш часто виконуваної операцією. Нормально зрение человека без катаракты

Вид у больного катарактой

Причини виникнення Катаракти

     Оскільки тканина кришталика позбавлена судин і нервів, запальні процеси в кришталику не виникають. Але в ньому, цілком можуть спостерігатися зміни дистрофічного характеру, які пов’язані з порушенням обміну речовин. Серед цих змін перше місце як раз і займає помутніння кришталика — катаракта.

     Сучасна наука з’ясувала, що основну роль у виникненні катаракти грають вільно-радикальні реакції. Ви, напевно, вже не раз чули про якісь «вільні радикали», які утворюються в результаті обміну речовин і є винуватцями старіння організму.

     Що стосується тканин ока, то найбільше стимулює утворення в клітинах вільних радикалів сонячне світло. В результаті впливу світла відбуваються складні біохімічні реакції, які призводять до утворення надзвичайно токсичних сполук. Їх скупчення якраз і веде до незворотних змін білків кришталика.

     На жаль, з віком знижується активність захисних процесів, які оберігають білки кришталика від згубного впливу вільних радикалів, і кришталик втрачає прозорість.

     Таким чином, причини розвитку катаракти пов’язані і безпосередньо з порушенням живлення очей, і з погіршенням імунітету.

Фактори розвитку катаракти

     У здорових людей вікова катаракта зазвичай виникає після 45 років. З роками частота цього захворювання збільшується (у віці старше 65 років вже до 60 % людей страждають на катаракту). Однак при захворюваннях, що супроводжуються порушенням обміну речовин, катаракта може виникнути вже в 35-річному віці. Крім того, до чинників, сприяючих розвитку катаракти, відносяться:

— Вживання алкоголю і куріння;

— Прийом деяких ліків;

— Тривале перебування на сонці без захисних окулярів;

— Шкідливий вплив середовища (хімічні, механічні, променеві);

— Діабет;

— Травми ока;

— Несприятливий екологічний стан довкілля

Ранніми симптомами катаракти є:

— затуманення зору, розпливчастість зображення, яке не піддається очковій корекції;

— не піддається корекції зниження гостроти зору вдалину і поблизу;

— зміна рефракції в бік короткозорості. Деякі пацієнти починають читати без окулярів;

— відчуття відблисків, спалахів, особливо в нічний час;

— чутливість до світла, але без болю;

— поява ореолів навколо джерел світла, двоїння;

— погіршення кольорового зору.

Що буде якщо вчасно не прооперувати катаракту

     Грозним ускладненням катаракти при затягуванні з оперативним лікуванням є розвиток вторинної глаукоми.

    Помутнілий кришталик, набухаючи і збільшуючись в розмірах, займає все більше місця всередині ока і перешкоджає нормальному відтоку внутрішньоочної рідини. При підвищенні внутрішньоочного тиску порушується функціонування внутрішніх структур ока, в тому числі сітківки та зорового нерва. Якщо своєчасно не усунути причину вторинної глаукоми (в даному випадку збільшений набряклий кришталик), відбудеться незворотня загибель волокон зорового нерва і повернути втрачені зорові функції в повному обсязі вже буде неможливо.

Хирургическое лечение больных катарактой

Цены на лечение катаракты

Найменування Вартість (* ціна без інтраокулярної лінзи )
Операція по видаленню кришталика (1 око) 6000,00 грн.
Акційна вартість операції по видаленню кришталика (1 око) 4500,00 грн.
Доплата за ускладненість оперативного втручання 950,00 грн.
*Актуальні ціни інтраокулярних лінз уточнюються після консультації офтальмолога

Для записи на прием Вам необходимо выбрать день, заполнить все поля. Вам перезвонит наш администратор.

Календарь загружается...

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *