Лікування катаракти 40


Лечение катаракты в клинике ВИЗУС

Зміст розділу:

      Переваги лікування катаракти в клініці «ВІЗУС» 

    

      Вам встановили діагноз катаракта? Не переймайтесь! Насьогодні в клініці «ВІЗУС» можуть не тільки повністю вилікувати Вас від цього захворювання, а й навіть усунути деякі вікові проблеми, що дозволить значно покращити якість життя.

Лікування катаракти — хірургічне, але проведення операції з приводу катаракти боятися не варто. Коли для хірургічного втручання і передопераційної підготовки використовується найкраще обладнання, в нових сучасних операційних працюють найкращі висококваліфіковані фахівці, а після операції про Вас піклується злагоджена команда післяопераційного спостереження, то сприятливий результат неминучий. Все це тепер доступно для кожного в новому операційному блоці клініки Візус.

Чому ж варто оперувати катаракту саме в клініці Візус? Ось декілька беззаперечних фактів:

 • Обстеження на сучасному діагностичному обладнанні (Розрахування ІОЛ з використанням оптичної біометрії на IOL Master від CarlZeiss, Ендотеліальна мікроскопія (Topcon) і комплексне обстеження для індивідуальної передопераційної підготовки).
 • Виконання факоемульсифікації професіоналами високого класу (доктори і кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії).
 • Використання факоемульсифікатора нового покоління — Infinity (Alcon), виробництва США.
 • Використання точних багатофункціональних операційних мікроскопів світового лідера оптичних приладів — фірми CarlZeiss (Німеччина).
 • Робота в сучасних операційних, в яких постійно контролюються параметри навколишнього середовища.
 • Імплантація щтучних інтраокулярних лінз (ІОЛ) ведучих світових виробників (в тому числі вся лінійка лінз від CarlZeiss).
 • Одноразові витратні матеріали (кератоми, серветки, факокасети, мікронакінечники, високоякісні віскоеластики, збалансований розчин BSS+ і т.д.).
 • Мультимодальна анестезія (місцеве ефективне знеболення без додаткових непотрібних уколів).
 • Медикаменти виробництва лідерів світової фармацевтичної промисловомсті.
 • Хірургічне лікування в максимально короткі терміни (хірургія 1-го дня) з можливістю індивідуального графіка лікування.
 • Повний комплекс післяопераційного спостереження без додаткової оплати. Ми дбаємо про своїх пацієнтів і після проведеної операції.
 • Можливість видачі лікарняного листа за необхідністю.

Це важливо!

Ніколи не треба чекати «дозрівання» катаракти. Чим менша її зрілість, тим легше вона видаляється за допомогою ультразвуку (методом факоемульсифікації). Як тільки катаракта почне заважати Вам нормально бачити й діагноз не викликає сумнівів у лікаря — слід від неї позбутися і поставити сучасний штучний кришталик!

 

З чого почати, якщо потрібно прооперувати катаракту?

    

      Для початку необхідно встановити або підтвердити (у випадку, якщо Ви вже спостерігались де-небудь) у Вас діагноз катаракта, а також виключити ряд захворювань очей, які можуть супроводжувати розвиток катаракти і потребувати зміни порядку лікування. Для цього необхідно пройти первинний огляд в клініці Візус, де закріплений за Вами лікуючий лікар після огляду очей і перевірки зорових функцій встановить повний діагноз і, при наявності катаракти, яка вимагає оперативного лікування, направить Вас на обстеження за програмою «Катаракта». Якщо Ви вже впевнені в необхідності хірургічного лікування катаракти і були, наприклад, спрямовані на лікування іншим лікарем, то можна пройти обстеження за програмою «Катаракта» і первинний огляд в один день.

Пам’ятайте, гарна клініка несе відповідальність перед пацієнтом за виконання операції, а це значить, що ми повинні повністю оглянути Ваші очі і розробити Ваш індивідуальний план лікування, а також прооперувати катаракту в оптимальний саме для Вас період.

Безпосередня підготовка до операції:

    

      Після постановки діагнозу та прийняття рішення про операцію Вам буде необхідно пройти невелике передопераційне обстеження. Не можна нехтувати цими вимогами, так як куплені справки або прострочені аналізи можуть обернутися серйозними ускладненнями в післяопераційному періоді.

 

Список аналізів і обстежень, які знадобляться на операцію

   

Необхідно пройти обстеження за програмою «Катаракта».

Тут, для Вашої зручності, ми зібрали разом всі ті обстеження очей, які потрібно пройти перед операцією. Ця програма включає в себе:

— розрахунок ІОЛ (штучного кришталика),

— вивчення властивостей рогівки (в тому числі ендотеліальну мікроскопію),

— ультразвукове дослідження В-сканування (яке покаже нам, що сітківка лежить на очному дні і не відшарована навіть при непрозорому кришталику),

— обстеження на демодекс (особливий кліщ-паразит людини, який живе на віях)

— Заключний огляд лікаря за програмою «Катаракта», який оцінить результати всіх обстежень очей, загальних аналізів, консультацій і призначить Вам необхідну передопераційну підготовку. Так само за допомогою лікаря Ви зможете обрати штучну лінзу, яку вам встановлять замість видаленого кришталика.

Все це займе близько 1-1,5 годин і проводиться в один день.

Штучний кришталик або інтраокулярна лінза

Один із важливих моментів при проходженні програми «Катаракта» — це вибір штучного кришталика. Своїми оптичними властивостями інтраокулярна лінза схожа з природним кришталиком і повинна замінити його після операції. Вона дуже надійна і її властивостями Ви будете постійно користуватися все життя. Надалі заміна однієї штучної лінзи на іншу не проводиться, тому визначитися з її властивостями, необхідними для Вас, потрібно до операції. В цьому Вам допоможе лікуючий лікар на програмі «Катаракта».

Необхідні аналізи (можна здати з 9.00 до 11.00 натщесерце у відділеннях клініки Візус):

 1. Загальний аналіз крові (придатний 1 місяць)
 2. Аналіз крові на цукор (придатний 1 місяць)
 3. RW крові (придатний 1 місяць)
 4. Аналіз на HbsAg – гепатит В (придатний 1 місяць)
 5. Загальний аналіз сечі (придатний 1 місяць)

Необхідні консультації і дообстеження:

 1. ЛОР (висновок про відсутність вогнищ хронічної інфекції та відсутності протипоказань до операції)
 2. Стоматолог (висновок про відсутність вогнищ хронічної інфекції та відсутності протипоказань до операції)
 3. Терапевт (висновок про відсутність протипоказань до операції)
 4. ЕКГ з описом, (придатність 2 тижні)
 5. Флюорографія органів грудної клітки (придатність 1 рік)

    

Увага: Для економії Вашого часу більшість обстежень можна зробити за один день. Для цього ви повинні зателефонувати в клініку Візус і наші адміністратори організують Ваше відвідування в потрібному порядку в зручний для Вас день. Наприклад з 9.00 до 9.30 здати аналізи, далі з 9.30 до 10.00 пройти обстеження за програмою «Катаракта», далі з 10.00 до 10.30 пройти огляд лікуючим лікарем. Ваш лікуючий лікар зв’яжеться з Вами по телефону в подальшому, при отриманні результатів загальних аналізів, і уточнить необхідну передопераційну підготовку.

 

Операція

     Загальноприйнятою операцією для лікування катаракти на сьогоднішній день у всьому світі є ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Саме цією сучасною методикою лікують катаракту в клініці «Візус». Операція проводиться через невеликі (до 2,7 мм) розрізи-доступи в рогівці, які дозволяють не накладати шви в кінці операції і не помітні після операції. Сама речовина кришталика видаляється за допомогою енергії ультразвуку спеціальним приладом – факоемульсифікатором. В клініці «Візус» використовується сучасний факоемульсифікатор Infinity фірми Alcon (США).

Операция по удалению катаракты

    

    Наш адміністратор заздалегідь повідомить Вас про час проведення операції. В день операції Вам в опероване око будуть інстильовані декілька видів очних крапель (для розширення зіниці, захисту від інфекції і знеболення)

Далі Вас проводять в операційну. Ви будете лежати на зручному і м’якому операційному столі.

Під час операції Вам потрібно лежати нерухомо і дивитися вгору в мікроскоп. Ніякого болю Ви не відчуєте. Під час операції з Вами працюють анестезіолог, хірург, асистент хірурга, середній і молодший медичний персонал, і у випадку, якщо щось незрозуміло або ви відчуваєте дискомфорт, Ви завжди можете повідомити про це персоналу і проблема буде вирішена.

 

Анестезія — запорука успіху операції

Операция по удалению катаракты

    Завдяки досягненням анестезіології операція абсолютно безболісна. Під час операції пацієнти залишаються у свідомості — це дозволяє уникнути ризиків загальної анестезії і сприяє швидкому відновленню після операції. Сама операція займає близько десяти хвилин.

  Ми застосовуємо мультимодальну анестезію, яка забезпечує максимальне знеболювання (за рахунок комбінації декількох препаратів і методів анестезії), виключає можливі ускладнення і не потребує ін’єкцій під око.

 

Після операції

    

Після операції Вам інстилюють краплі і заклеюють проопероване око стерильною пов’язкою. Після операції Ви недовгий час будете перебувати в післяопераційній кімнаті, де за Вами буде спостерігати медична сестра.

Перед тим, як ви підете додому, Вас забезпечать інструкцією по догляду за оперованих оком і видадуть краплі, які необхідно капати після операції. Вам також повідомлять час і дату повторного візиту для спостереження за станом ока. Надалі після операції Ви можете перебувати в звичних домашніх умовах.

Завдяки успіхам сучасної очної хірургії поліпшення зору, зазвичай, помітне практично відразу після операції.     В післяопераційному періоді рекомендується не нахилятися і не піднімати важких предметів.

Під час повторного візиту лікар оцінить стан ока і виміряє гостроту Вашого зору. Подальші відвідування в рамках післяопераційного спостереження встановлюються індивідуально

 

Штучні кришталики – інтраокулярні лінзи (ІОЛ)

   

    В клініці Візус використовуються інтраокулярні лінзи (штучні кришталики) від ведучих компаній, таких як CarlZeiss, Alcon та ін.

Зір в післяопераційному періоді залежить від стану сітківки Вашого ока, проте якість зору при рівних умовах з боку сітківки багато в чому залежить від ІОЛ.

На даний момент існує безліч ІОЛ різних виробників з різними додатковими властивостями і з різними ціновими категоріями. При виборі інтраокулярної лінзи у вас завжди є кілька варіантів. На сьогоднішній день лінзи не поділяються на хороші і погані, вони поділяються за додатковими властивостями, які зроблять Ваш зір більш якісним після імплантації. Вибрати ІОЛ, пояснивши значення їх додаткових властивостей, допоможе Ваш лікуючий лікар на програмі «Катаракта» в клініці «Візус».

Спробуємо описати деякі з цих додаткових властивостей на прикладі лінійки ІОЛ від CarlZeiss. Компанія CarlZeiss названа на честь свого засновника, з середини XIX ст. займається виробництвом різної оптики. Оптичним системам цієї німецької компанії вже 1,5 століття довіряє увесь світ. Операційні мікроскопи для проведення факоемульсифікації катаракти в клініці Візус також  виробництва цієї компанії.

Компанія CarlZeiss (Німеччина) виготовляє ІОЛ преміум класу і пропонує Вам найкраще індивідуальне рішення з різними інтраокулярними лінзами, які включають в себе високоточні оптичні системи.

    

       Монофокальні лінзи — лінзи з «простою оптикою» мають тільки один фокус і певну оптичну силу. Це дозволяє хворому добре бачити на певній відстані від ока. На інших відстанях чіткість зору залишається помірно зниженою. Тому, якщо у далечінь пацієнт буде бачити чітко, без додаткової корекції, то для роботи поблизу (читання), пацієнту знадобляться спеціально підібрані окуляри. Таку особливість мають всі монофокальні лінзи. Монофокальними лінзами Zeiss є CT LUCIA, CT ASPHINA.

    Асферичні лінзи — нівелюють можливі сферичні аберації. З такими лінзами кола світлорозсіювання навколо ліхтарів в темну пору доби будуть меншими. Асферічність лінзи так само дозволяє краще орієнтуватися в сутінках, так як вся оптична частина лінзи працює однаково добре і на широку зіницю не виникає додаткових похибок. CT ASPHINA, CT LUCIA від CarlZeiss є асферічними лінзами.

    

    Абераційно-корегуючі лінзи — не тільки не додають похибок (аберацій) після імплантації, але  навіть частково корегують власні рогівкові аберації, так як це робить рідний кришталик до 18-ти років. Завдання цих лінз зробити Ваш зір таким, яким він був в молодості. Лінза CT LUCIA додатково до вищеописаних функцій абераційно-корегуюча.

    Мультифокальні лінзи — лінзи зі «складною оптикою», які мають 2 або 3 фокуса. З мультифокальними лінзами Ви зможете дивитися вдалечінь і читати без додаткового використання окулярів.

    Двофокусні лінза від CarlZeiss — LISA. Унікальні особливості інтраокулярної лінзи LISA відображені в самій її назві:

    L • Light. Асиметричний розподіл світлових потоків між дальнім (65%) і ближнім (35%) фокусами для поліпшення зору пацієнта на середній відстані і зменшення виникнення відбитих відблисків.

     I • Independency. Незалежність від величини зіниці, що забезпечується дифракційно-рефракційною високотехнологічною мікроструктурою, що вкриває оптичну поверхню лінзи повністю.

S • SMP. Унікальна технологія поверхні лінзи, що виключає гострі кути для ідеально якісного оптичного зображення і мінімальної втрати світла.

A • Асферична оптика, коригуюча аберації, що покращує контрастну чутливість, глибину і гостроту зору.

Вершиною технологічної досконалості від CarlZeiss на сьогоднішній день є трифокусна лінза LISA tri, де додатково існує третій фокус для середніх відстаней.

Всі лінзи преміум класу від Zeiss доступні для пацієнтів клініки «ВІЗУС» при оперативному лікуванні катаракти. Наші лікарі допоможуть Вам розібратися в різноманітних властивостях інтраокулярних лінз і обрати оптимальний варіант індивідуально для Вас.

Що таке катаракта?

    Катаракта (лат. cataracta от др.-греч. καταρράκτης) в перекладі українською означає «водоспад» — так древні греки називали помутніння кришталика.

Помутнение хрусталика

    Кришталик складається з води і білків, причому білкові молекули розташовуються так, що світло вільно проходить через них і збирається в одній точці — в центральній ямці жовтої плями.

     Перші симптоми катаракти — порушення прозорості кришталикових волокон або, значно рідше, капсули кришталика. На початку хвороби з’являються тільки невеликі каламутні ділянки, а потім і весь кришталик стає каламутним. Якщо в білках кришталика з’являються зміни, зір починає поступово погіршуватися; людина перестає розрізняти обличчя оточуючих, відчуває труднощі при читанні і письмі.

На останній стадії, при повному помутнінні кришталика, хворий розрізняє тільки світло і колір, а контурів предметів не бачить.

    Сьогодні катаракту називають найпоширенішою хворобою літніх людей (за статистикою, більше ніж у мільйона осіб щороку виникає це захворювання, яке значно погіршує зір), а лікування катаракти є найбільш часто виконуваною операцією.

Нормально зрение человека без катаракты

Вид у больного катарактой

Причини виникнення катаракти

    Оскільки тканина кришталика позбавлена ​​судин і нервів, запальних процесів в кришталику не виникає. Але в ньому цілком можуть спостерігатися зміни дистрофічного характеру, які пов’язані з порушенням обміну речовин. Серед цих змін перше місце як раз і займає помутніння кришталика — катаракта.

     Сучасна наука з’ясувала, що основну роль у виникненні катаракти грають вільно-радикальні реакції. Ви, напевно, вже не раз чули про якісь «вільні радикали», які утворюються в результаті обміну речовин і є винуватцями старіння організму.     Що стосується тканин ока, то більше всього стимулює утворення в клітинах вільних радикалів сонячне світло. В результаті впливу світла відбуваються складні біохімічні реакції, які призводять до утворення надзвичайно токсичних сполук. Їх скупчення якраз і веде до незворотних змін білків кришталика.

На жаль, з віком знижується активність захисних процесів, які оберігають білки кришталика від згубного впливу вільних радикалів, і кришталик втрачає прозорість.

Таким чином, причини розвитку катаракти пов’язані і, безпосередньо, з порушенням живлення ока, і з погіршенням імунітету.

Фактори розвитку катаракти

    

У здорових людей вікова катаракта зазвичай виникає після 45 років. З роками частота цього захворювання збільшується (у віці старше 65 років вже до 60% людей страждають від катаракти). Однак при захворюваннях, що супроводжуються порушенням обміну речовин, катаракта може виникнути вже у 35-річному віці. Крім того, до чинників, сприяючих розвитку катаракти, відносяться:

— Вживання алкоголю і куріння

— Прийом деяких ліків;

— Тривале перебування на сонці без захисних окулярів;

— Шкідливі впливи середовища (хімічні, механічні, променеві);

— Діабет;

— Травми ока;

— Несприятлива екологічна обстановка.

Ранніми симптомами катаракти є:

— затуманеність зору, розпливчастість зображення, яке не піддається окулярній корекції;

— зниження гостроти зору вдалечінь та поблизу, яке не піддається корекції;

— зміна рефракції в бік короткозорості. Деякі пацієнти починають читати без окулярів;

— відчуття відблисків, спалахів, особливо в нічний час;

— чутливість до світла, але без болю;

— поява ореолів навколо джерел світла, двоїння;

— погіршення колірного зору.

Що буде, якщо вчасно не прооперувати катаракту

   Грозним ускладненням катаракти при затягуванні з оперативним лікуванням є розвиток вторинної глаукоми.

     Помутнілий кришталик, набухаючи і збільшуючись в розмірах, займає все більше місця всередині ока і перешкоджає нормальному відтоку внутрішньоочної рідини. При підвищенні внутрішньоочного тиску порушується функціонування внутрішніх структур ока, в тому числі сітківки та зорового нерва. Якщо своєчасно не усунути причину вторинної глаукоми (в даному випадку збільшений набряклий кришталик), відбудеться необоротна загибель волокон зорового нерва і повернути втрачені зорові функції в повному обсязі вже буде неможливо.

Хирургическое лечение больных катарактой

Для запису на прийом Вам необхідно вибрати день, заповнити всі поля. Вам передзвонить наш адміністратор.

Календарь загружается...


Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

40 мыслей про “Лікування катаракти

 • Наталья

  Добрый день, подскажите пожалуйста,а детям вы делаете операции по врождённой катаракты,нам 2 года у нас ДЦП. На Космический смотрю опять возобновили приём детей? Спасибо за ответ.

 • Оксана

  Добрый день. Маме 86 лет, правый глаз перезревшая катаракта и перенесенный туберкулёз роговицы. Возможна ли операция по замене хрусталика?

 • Анна

  Добрий день!підскажіть будласка, у батька катаракта,а ще він інвалід 1групи,чі можна у вас пройти всі обстеження і скільки це буде коштувати?дякую

 • Олена

  Доброго дня!
  Скажіть будь ласка,можна зробити операцію на заміну хрусталика при катаракті одночасно на 2 ока ?,не буде навантаження,якщо зробити за раз дві операції?
  Дякую

 • Маша

  Доброго дня! Чи можна робити лазерну корекцію якщо товщина рогівки по пахіметрії-500?

  • Телечкун Надежда Александровна

   Добрый день, Марія! Лазерна корекція можлива при такій пахіметрії, але для більш детальної інформації, та для вибору метода,який підійде тільки для Вас, треба зробити дообстеження по програмі рефракцій на діагностика коштує 1600 грн,записатися можете по тел 0800304343, будемо Вас чекати.

 • Сергей

  Здравствуйте. Раздел с ценами на операцию по катаракте не доступен.
  Подскажите стоимость операции с ИОЛ CT LUCIA 621P (611P)?

 • Татьяна

  Добрый вечер. Скажите пожалуйста, сколько стоит обследование, сдача анализов и замена хрусталика при катаракте? Понятно, что все индивидуально и конкретнее можно ответить после обслуживания, но приблизительно. Что б ориентироваться на какую то сумму. Благодарю.

 • Artem

  Здравствуйте, где можно увидеть стоимость хрусталиков?
  Этот вопрос уже несколько раз здесь задавался, почему бы не написать расширенный ответ. В статье вы упоминаете несколько видов хрусталиков и их свойства, хотелось бы узнать их цену

  • Анастасія Евгенівна Дутка

   Добрый день! Выбор хрусталика зависит от Ваших пожеланий (хотите ли Вы после операции видеть на разных расстояниях без очков, какой ведете образ жизни), а также от возможности имплантации разных типов искусственных хрусталиков и от наличия сопутствующих глазных заболеваний. Стоимость линзы от 7700 до 32600 грн. Подробную информацию можно получить на консультации. Запись по телефону 0800-30-4343

 • Юлия

  Здравствуйте.
  Можно ли сделать лазерную чистку хрусталика при катаракте.
  Если хрусталик ещё не меняли.

  Спасибо

 • Надежда

  Здравствуйте, можно ли предоперационные анализы сдать в своей поликлинике и прийти к вам с готовыми результатами? Если нет, то какова стоимость анализов?

 • таня

  моей маме опредилили катаракт ей 93 года денег на операцию у нас нет она участник войны подскажите что мне делать я ее дочь

 • Елена

  Здравствуйте, можно узнать сколько стоит лазерная коррекция искусственного хрусталика ?
  Была катаракта, поменяли хрусталик, теперь опять пропало зрение

  • Елена Викторовна Клименчук

   Здравствуйте ,Елена.
   Для того чтобы определить дальнейшую тактику необходимо записаться на консультацию.
   Записаться на консультацию можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер 0-800-30-43-43. Будем рады Вам помочь!

 • Елена

  Здравствуйте.
  Интересует стоимость операции по удалению катаракты с установкой хрусталика минимального по цене. Полная стримость, которую надо будет оплатить: анастезия, хрусталик, работа врача, медикамееты и т.д. Интересует хотя бы ориентировочная стоимость, т.к. нпдо понять подьемная ли для нас цена.

  Спасибо.

  • Моторыкина Анна Николаевна

   Добрый день, Елена. Полная стоимость операции по замене хрусталика 10300 гривен (+950 гривен при необходимости). В нее входит:
   1)первичный осмотр 300 гривен (по пенсионному удостоверению).
   2) полная диагностика больного с катарактой 700 грн (1 глаз)
   3) стоимость операции 5000 гривен. В случае если будет осложненный вариант + 950 гривен (на этот вопрос можно ответить после первичного осмотра)
   4) стоимость интраокулярной линзы 4300 гривен
   1 месяц после операции Вы наблюдаетесь в клинике без оплаты. Основные медикаменты в т.ч капли Вам будут выданы (их стоимость входит в операцию).
   Записаться можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер 0-800-30-43-43. Будем рады Вам помочь!

 • Лариса

  Хочу поставить двухфокусную линзу,чтобы видеть и вблизи и вдаль.Можно узнать минимальную и максимальную цены на такую линзу.

 • Вадим

  Здравствуйте! У меня такой вопрос. Является ли повышенное содержание глюкозы в крови (в частности 10,1) противопоказанием к замене хрусталика? Спасибо!

 • Любовь

  Сколько времени необходимо пребывание в клинике после операции? Смогу ли после операции обходиться дома без посторонней помощи? Я работаю за компьютером по 8 ч в день. Смогу ли я работать в таком же режиме после операции, а если смогу, то через какое время могу приступить к работе?

  • Любовь

   Я имею ввиду операцию по удалению катаракты, так как задала вопрос на странице описания именно этой операции. Дело не в больничном, а в возможности ежедневной работы за компьютером в течении 8 часов после проведения операции и когда после операции можно приступить к работе, если это возможно? И можно ли после операции обходиться без посторонней помощи? Задаю такие вопросы, потому что, необходимо планировать свои действия после операции. Ваш ответ мне показался обыкновенной отпиской

 • Лариса

  Можно узнать стоимость операции по удалению катаракты плюс хрусталик, который видит и вблизи и вдаль.Спасибо.

  • Михайленко Надежда Викторовна

   Здравствуйте, Лариса. Стоимость операции — 5000 грн. 1 глаз. Цена хрусталиков благодаря которым можно будет видеть вдаль и вблизи без очков начинается от 11360 грн. (акционный) на один глаз. Выбор хрусталиков достаточно обширный и чтобы понять какой подходит Вам лучше всего, нужно пройти «Первичный осмотр» и в последующем программу «Катаракта». Записаться к нам можно по телефону: 0-800-30-43-43 (единый номер) или +38 (061) 239-52-58. Будем рады Вам помочь.

 • Елена

  Добрый день. Не могли бы вы подсказать стоимость хрусталика? Хотя бы от и до. Я понимаю, что это индивидуально но всё-таки. Спасибо