Лікування глаукоми 9


 

Глаукома

Зміст розділу:       

 

    У Вас виявили підвищення внутрішньоочного тиску? При профілактичному огляді виявили специфічні симптоми, які вказують на можливу наявність у Вас глаукоми? Ваші родичі хворіють на глаукому і Ви хвилюєтесь, чи немає даного захворювання у Вас?

    Приходьте в клініку «ВІЗУС» і ми розвіємо Ваші сумніви!

Клініка «ВІЗУС» пропонує своїм пацієнтам найпрогресивніші і надійні методи ранньої діагностики і лікування глаукоми.

 

Діагностика

    Своєчасна діагностика глаукоми дуже важлива. Виявлення глаукоми на ранніх стадіях розвитку визначає ефективність лікування і прогноз у цілому.

При підозрі на глаукому в клініці «Візус» Вам буде проведено додаткове комплексне обстеження відповідно до світових стандартів – програма «Глаукома», яке включає в себе:

 • вимірювання внутрішньоочного тиску, продукції і відтоку внутрішньоочної рідини (вимірювання ВОТ в нашій клініці здійснюється як контактним, так і безконтактним методом з урахуванням індивідуальної товщини рогівки, що істотно підвищує достовірність отриманих результатів);orapolesreniya
 • комп’ютерне дослідження поля зору, що дозволяє виявляти ранні функціональні порушення. характерні для глаукоми, які ще не помітні пацієнтові;
  oct
 • оптичну когерентну томографію з визначенням товщини шару нервових волокон зорового нерву (адже поступова загибель зорового нерву при глаукомі і є причиною незворотньої втрати зору);
  isledovaniye
 • дослідження будови кута передньої камери, через який здійснюється відтік рідини з ока (як відомо, глаукома буває відкритокутова і закритокутова, а різні типи даного захворювання вимагають різної тактики лікування);

 • ультразвукове дослідження з визначенням передньо-заднього розміру ока, глибини передньої камери ока і товщини кришталика (так як часто причиною високого тиску є його зміщення або збільшення в розмірі);
  glaznoi-krovotok
 • дослідження очного кровотоку (розрізняють гіперволемічний (із підвищеним рівнем очного кровотоку) та ішемічний (із недостатнім кровопостачанням очного яблука).

    За результатами досліджень, кваліфіковані та досвідчені лікарі клініки «ВІЗУС» підтвердять або спростують наявність у Вас глаукоми, а в разі діагностування захворювання, призначать необхідне для Вас лікування.

 

Лікування

    На жаль, на сьогоднішній день не існує методів, що дозволяють повністю вилікувати глаукому, але її потрібно і можна лікувати і контролювати.

           Залежно від виду, стадії і тяжкості перебігу хвороби наші лікарі призначать вам медикаментозне, лазерне або хірургічне лікування.

Необхідно відразу обумовити, що ключовим моментом в лікуванні глаукоми є нормалізація рівня ВОТ.

Існують 3 основні методи зниження внутрішньоочного тиску:

 1. медикаментозний — закапування крапель, що знижують ВОТ;kapli
 2. Лазерна хірургія передбачає наступні втручання:

Лазерна трабекулопластика полягає в нанесенні серії опіків на внутрішню поверхню трабекули.

trabiculoplastika

Лазерна ірідектомія (ірідотомія) – полягає в формуванні невеликого отвору в периферичному відділі райдужної оболонки.

lasernoe-lechenie      3. Оперативне втручання — створення штучного шляху відтоку

Принципово, численні антиглаукоматозні операції можна розділити на наступні основні групи:

 1. Проникаючі операції, з яких найбільш поширена трабекулектомія.
 2. Непроникаючі операції — непроникаюча глибока склеректомія.
 3. Антиглаукоматозні операції з установкою спеціальних дренуючих пристроїв.sclerectomiya
 

Підготовка до антиглаукоматозної операції

    Після прийняття рішення про операцію Вам буде необхідно пройти передопераційне обстеження, яке включає в себе здачу аналізів, інструментальні методи дослідження (ЕКГ, флюорографія органів грудної клітки) та консультації фахівців. Не можна нехтувати цими вимогами, так як куплені довідки або прострочені аналізи можуть обернутися серйозними ускладненнями в післяопераційному періоді.

 

Аналізи:

 1. Загальний аналіз крові (придатний 1 місяць);
 2. Аналіз крові на глюкозу (придатний 1 місяць);
 3. Аналіз крові на RW (придатний 1 місяць);
 4. Аналіз крові на HBs- антиген (придатний 1 місяць);
 5. Загальний аналіз сечі (придатний 1 місяць);
 6. ЕКГ (придатна 1 місяць);
 7. Флюорографія (придатна 1 рік);
 

Консультації: (термін придатності — 1 міс)

 1. ЛОР;
 2. Стоматолог;
 3. Терапевт (сімейний лікар).

    В нашій клініці застосовується комплексне лікування глаукоми. Додатково до нормалізації ВОТ, застосовуються методики, метою яких є поліпшення кровообігу і нормалізація обмінних процесів в оці, що певною мірою дозволяє сповільнити дистрофічні процеси, характерні для глаукоми. Лікуючий лікар регулярно обстежує пацієнта, здійснює контроль за ефективністю лікування, вносить в нього необхідні корективи.

      Безсимптомність і безболісність перебігу хвороби обумовлює легковажне ставлення деяких пацієнтів до призначеної терапії, які капають краплі нерегулярно, а іноді зовсім перестають, забувають завчасно купувати новий флакончик крапель, не з’являються в призначений час на контрольні огляди у лікаря-офтальмолога. Таке ставлення до лікування є причиною прогресування глаукоми і, як наслідок, незворотної втрати зору.

     Запорукою успішного лікування є ретельне дотримання рекомендацій лікаря і регулярні візити до офтальмолога з проведенням необхідних об’єктивних методів дослідження для оцінки ефективності призначеної терапії та своєчасної корекції її в разі потреби.

    Прихильність пацієнта до лікування — це один з основних факторів успіху в боротьбі з глаукомою!

 

ЩО ТАКЕ ГЛАУКОМА?

    Глаукома (від грец. «Колір морської води», «блакитний») є хронічним прогресуючим захворюванням, при якому відбувається пошкодження зорового нерву з характерним випаданням полів зору внаслідок постійного або періодичного підвищення внутрішньоочного тиску вище індивідуальнго  рівня переносимості.

           Всередині ока постійно циркулює внутрішньоочна рідина, яка омиває і живить структури ока, які позбавлені кровоносних судин — склоподібне тіло, кришталик, рогову оболонку і підтримує тургор (піздньолат. Turgor — «здуття, наповнення») очного яблука. Порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, дисбаланс між її припливом і відтоком, призводить до тимчасового або постійного підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ).

Наслідком цього є здавлення судин, що живлять зоровий нерв і сітківку, що в кінцевому підсумку призводить до загибелі нервових волокон.

Пошкодження зорового нерву при глаукомі має незворотний характер і в підсумку може призвести до сліпоти. Тому рання діагностика і своєчасно почате лікування, постійний кваліфікований медичний нагляд дозволяють зберегти зір і забезпечити належну якість життя хворим на глаукому.

Глаукома може розвинутися в будь-якому віці. Однак, найчастіше вона діагностується у тих, хто переступив 40-45-річну межу. З віком відсоток страждаючих цією хворобою збільшується, а сам її перебіг ускладнюється супутніми патологіями.

 

Фактори ризику розвитку даного захворювання є:

— наявність глаукоми у родичів;

— захворювання серцево-судинної системи;

— короткозорість;

— далекозорість;

— цукровий діабет;

— застосування стероїдів.

    Глаукома є підступним захворюванням, тому що в більшості випадків має безсимптомний перебіг на початковій стадії. Гострота зору тривалий час залишається досить високою. Поступово відбувається звуження меж поля зору, яке пацієнт сам зауважує тільки вже на розвиненій стадії хвороби.

     У частини пацієнтів глаукома проявляється підгострими і гострими нападами, при яких виникає раптове затуманення або зниження зору, райдужні кола або ореоли при погляді на джерела світла, біль в оці, що віддає в скроню, іноді нудота і блювота. При виникненні даних скарг необхідно негайно звернутися до лікаря.

    Запідозрити і виявити глаукому на початковій стадії може тільки лікар-офтальмолог. Тому профілактичні щорічні огляди офтальмолога людям старше 40 років обов’язкові.

glaucoma

 

Для запису на прийом Вам необхідно обрати день, заповнити всі поля. Вам зателефонує наш адміністратор.

Календарь загружается...


Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 мыслей про “Лікування глаукоми