Амбулаторні операції 22


Амбулаторные операции

Зміст розділу:

1. Переваги амбулаторної хірургії в клініці Візус

1.1 Інтравітреальні введення препаратів

1.2 Видалення новоутворень шкіри повік і кон’юнктиви

1.3 Видалення птерігіума з пластикою

1.4 Реваскуляризуючі операції

1.5 Оперативне лікування сльозотечі

Переваги амбулаторної хірургії в клініці Візус

— Сучасна офтальмологічна операційна з багатофункціональними мікроскопами фірми Carl Zeiss

— Висококласні фахівці з багаторічним досвідом (кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії)

— Широкий спектр амбулаторних втручань на найсучаснішому медичному обладнанні з використанням нових методів хірургічного лікування: інтравітреальні введення препаратів, видалення новоутворень, птерігіума, прямі і непрямі реваскуляризуючі операції, відновлення прохідності слізних шляхів, операції по усуненню косоокості та інші.

— Сучасна анестезія. Всі операції безболісні і проводяться в присутності анестезіолога під місцевою анестезією.

— Швидке відновлення працездатності. Оперативне лікування нетривале, займає зазвичай 10-20 хвилин і, завдяки сучасним методикам, не призводить до тривалої втрати працездатності.

— Можливість видачі лікарняного листка на необхідний період.

   

Пацієнту в день операції необхідно при собі мати:

 • паспорт;
 • результати лабораторних обстежень (загальний розгорнутий аналіз крові, аналіз крові на цукор, RW, HBs-антиген);
 • змінне взуття;
 • зручний одяг.

Перед операцією оформлюється договір, з зразком якого Ви можете ознайомитися завчасно на нашому сайті.

Напередодні операції обговоріть, будь ласка, всі Ваші запитання з Вашим лікуючим лікарем.

     Після виконання втручання Вам буде видана виписка з рекомендаціями: препарати, які необхідно використовувати після операції, дата і час наступного візиту до лікаря. Намагайтесь суворо дотримуватися даних рекомендацій для якнайшвидшого одужання.

 

Інтравітреальні введення препаратів.

    У клініці «ВІЗУС» доступні для введення всі зареєстровані на території України анти-VEGF препарати і стероїди (Айлія, Озурдекс, Люцентіс).

     При такому способі введення препарат вводиться безпосередньо в порожнину ока (в склоподібне тіло), що дозволяє тривалий час зберегти його концентрацію безпосередньо в осередку ураження.

Амбулаторная хирургия

   Процедура інтравітреального введення — це вітреоретинальна операція. У клініці «ВІЗУС» вона проводитися в стерильних умовах очної операційної із застосуванням місцевого знеболювання і сучасних антибіотиків. Після операції може спостерігатися локальний крововилив в місці ін’єкції, який розсмоктується протягом декількох днів і не впливає на гостроту зору, так само іноді може бути відчуття плаваючого помутніння перед оперованим оком, яке проходить після повного розсмоктування препарату, який вводився в склоподібне тіло.

    Точне дотримання протоколу інтравітреальних ін’єкцій при кожному введенні в нашій клініці, дозволяє запобігти розвитку серйозних ускладнень і зробити інтравітреальні введення безпечним способом лікування.

Важливу роль відіграє післяопераційне спостереження. Планові огляди пацієнтів відбуваються на наступний день після введення, через тиждень і через місяць після процедури. Контроль з боку лікаря дозволяє простежити за правильністю дотримання рекомендацій пацієнтом і убезпечити його від можливих ускладнень.

 

 

Видалення новоутворень шкіри повік і кон’юнктиви

     У клініці Візус операції з видалення різних новоутворень виконуються з використанням радіохвильового апарату «Сургітрон», що дозволяє одночасно видалити утворення і коагулювати зону втручання, тому не потрібно накладання швів.

Амбулаторная хирургия Амбулаторная хирургия

    Такий метод лікування є найменш травматичним для тканин, дає хороший косметичний ефект, є онкобезпечним. Залежно від розміру і структури новоутворення використовуються різні електроди.

       При видаленні новоутворення видалений матеріал завжди відправляється на гістологічне дослідження для визначення клітинного складу.

Новообразование

Амбулаторная хирургия

Видалення птерігіума з пластикою

  Перевагою видалення птерігіума (крилоподібної пліви) в клініці «ВІЗУС» є застосування методики аутотрансплантації, яка полягає в заміщенні видаленої тканини птерігіума клаптем власної кон’юнктиви. Це дозволяє отримати кращий косметичний ефект, ніж при стандартній техніці видалення птерігіума, а також уникнути ризику рецидивування.

     В післяопераційному періоді пацієнти повинні уникати фізичних навантажень, роботи в запилених приміщеннях і з хімічними речовинами.

Амбулаторная хирургия

          Після даної операції на кон’юнктиву накладаються шви, які знімаються через 7-10 днів після операції. Протягом 1 місяця необхідно використання очних крапель для профілактики розвитку післяопераційного запалення і своєчасного загоєння. Обов’язковими є огляди на наступний день після операції, на 7-10 день і через 1 місяць.

 

Реваскуляризуючі операції

   Клініка «ВІЗУС», єдина приватна клініка в Запоріжжі, де для лікування захворювань, пов’язаних з дефіцитом кровопостачання, поряд з консервативним лікуванням, використовують реваскуляризуючі (відновлюють кровотік) операції. Визначитися з необхідністю проведення подібного втручання Вам допоможе лікуючий лікар.

     Реваскуляризуючі операції непрямого и прямого типу виконуються при атрофіях зорового нерва різного походження (глаукома, токсичне ураження, наслідки порушення кровообігу в судинах, що живлять зоровий нерв) і дистрофічних захворюваннях сітківки (вікова макулярна дегенерація, спадкові форми дистрофії, дистрофії внаслідок перенесеного ретиніту).

а) Реваскуляризуючі операції непрямого типу проводяться шляхом перев’язки поверхневої скроневої і (або) лицьової артерії. Протоколи лікування в клініці Візус дозволяють проводити цю операцію тільки в тому випадку, якщо доведено, що при перетисканні даних судин відбувається збільшення кровотоку в артерії, яка живить орган зору. Для цього перед операцією обов’язково виконується доплерографія судин ока з пробами на перетискання поверхневої скроневої і лицьової артерій. Дане втручання сприяє формуванню нових судинних анастамозів, що призводить до перерозподілу кровотоку на користь зорового нерва і сітківки. Це призводить до поліпшення мікроциркуляції в зоровому нерві і сітківці, і дозволяє збільшити або стабілізувати гостроту зору і кордони периферичного поля зору. Після втручання накладається косметичний шов, після зняття якого через 7 днів після операції не залишається рубця.

б) Реваскуляризуючі операції прямого типу здійснюються шляхом введення в субтеноновий простір клаптів гемостатичної губки або матеріалу «Ксенопласт», просочених судинним препаратом. В подальшому імплантований матеріал проростає новоутвореними судинами, що покращує обмінні процеси в зоровому нерві і сітківці. Після операції накладається шов на кон’юнктиву, який знімають через 7-10 днів.

 

Оперативне лікування сльозотечі (патології сльозовивідного апарату)

   Клініка «ВІЗУС» — єдиний медичний центр, який може запропонувати своїм пацієнтам комплексний підхід до патології слізних шляхів.

     Сльозотеча — дуже часта проблема в сучасному суспільстві, яка значно знижує якість життя пацієнта. Однак серед практикуючих офтальмологів вона часто вважається «несерйозною», і пацієнти тривало існують під наглядом лікаря, без отримання необхідної допомоги.

Патологии слезных путей

      У клініці Візус розроблені (спільно з ЛОР лікарями) протоколи лікування пацієнтів з патологією слізних шляхів

     При скаргах пацієнта на сльозотечу можливо оглянути і провести промивання слізних шляхів в клініці прямо в день огляду. Якщо є прохідність сльозовивідного апарату (при попаданні рідини в порожнину носа), досягнута компенсація синдрому сухого ока і відсутня супутня патологія з боку носової порожнини, але при цьому звужені слізні точки (місце відтоку сльози з ока), то хірургічна активація (розширення) цих слізних точок призведе до зменшення сльозотечі. Якщо прохідності слізних шляхів в порожнину носа немає, то потрібно спільне втручання ЛОР-лікаря і офтальмолога, для проведення дакріоцисториностомії. Тільки в клініці «ВІЗУС» в Запорізькій області проводиться трансназальна ендоскопічна дакріоцисториностомія з біканалікулярним дренуванням (спільне оперативне втручання підготовленого ЛОР-лікаря і офтальмолога для відновлення слізних шляхів через порожнину носа).

     Активація слізних точок

     Активація слізних точок виконується пацієнтам з сльозотечею, пов’язаних зі звуженням слізних точок при збереженні прохідності носослізного каналу. Під місцевою анестезією формуються трикутні отвори в зоні слізних точок, що збільшує їх розмір і, відповідно, поверхню зіткнення з поверхнею очного яблука. Це збільшує обсяг відтоку слізної рідини і усунення або зменшення сльозотечі. Втручання малотравматичное, швидке і безболісне.

Амбулаторная хирургия

    У післяопераційному періоді необхідне застосування протизапальних очних крапель і промивання носослізного каналу з розчинами антисептиків.

     Трансназальна ендоскопічна дакріоцисториностомія

     Періодично, причиною стійкої сльозотечі є порушення прохідності слізних шляхів на різних рівнях (в області загального слізного канальця, слізного мішка, носослізної протоки).Патологии слезных путей

    У цьому випадку може допомогти тільки хірургічне втручання, спрямоване на створення нових шляхів відтоку сльози. Найбільш поширеним серед таких втручань є дакріоцисториностомія.

     Дакріоцисториностомія – формування нового сполучення між слізним мішком і порожниною носа. Проводити її бажано саме на етапі сльозотечі, не чекаючи розвитку хронічного дакріоциститу з гнійними виділеннями зі слізного мішка.

Трансназальная эндоскопическая дакриоцисториностомия.

    Стандартна операція, яка виконувалася раніше передбачала виконання зовнішнього розрізу в області внутрішнього кута ока до 2-2,5 см в довжину. Далі розтин слізного мішка і з’єднання його зі слизовою носа через дефект у кістці. Для перешкоджання рубцювання в нові слізні шляхи вводили дренаж, який зав’язувалі зовні і кріпили пластирем до щоки на 2-3 тижні післе операції. Все це передбачало значні косметичні дефекти і обмежувало працездатність пацієнта на тривалий термін.

     В даний час, сучасна хірургія прагне до малотравматичних втручань, тому цю операцію стали виконувати спільно з ЛОР-лікарями з використанням ендоскопічної техніки.

Трансназальна ендоскопічна дакріоцисториностомія з біканалікулярним зондування силіконовими дренажами можна провести в клініці «ВІЗУС» швидко, з відновленням за кілька днів. Оперативне втручання проводиться під ендоскопом через ніс. Використання ендоскопа дозволяє виконати з’єднання отворів невеликого розміру. Після з’єднання слізного мішка і порожнини носа через верхню і нижню слізні точки проводиться силіконовий зонд-дренаж (до 1 мм в діаметрі), який зав’язується в порожнині носа. При цьому встановлений силіконовий дренаж можна залишати надовго (до 2-3 місяців), так як він абсолютно непомітний зовні. Тому, поки йде правильне формування слізних шляхів, пацієнт не втрачає працездатність.

     На фото показано стан пацієнта на 1-й день після операції.

Патологии слезных путей Патологии слезных путей

    

У клініці «ВІЗУС» операція проводиться під місцевою анестезією, тому пацієнту не потрібно довго відновлюватися після загального наркозу, при цьому він не відчуває больових відчуттів під час операції.

Післяопераційний період включає закапування крапель і застосування протизапальних і антибактеріальних препаратів.

Для виключення всіляких несподіванок під час операції, які можуть ускладнити її проведення, пацієнту варто обстежитися в передопераційному періоді. Для цього він обов’язково повинен:

— Пройти огляд офтальмолога, для визначення можливих причин сльозотечі, і при необхідності призначення медикаментозної корекції.

— Виконати промивання слізних шляхів для встановлення факту непрохідності слізних шляхів і визначення рівня непрохідності.

— Виконати комп’ютерну томографію (КТ) придаткових пазух носа з описом носослізного каналу.

— Пройти ендоскопічний огляд ЛОР лікаря для виключення супутньої патології порожнини носа (так як найбільш часто причиною розвитку непрохідності носослізного каналу є патологія ЛОР органів).

Здати ряд загальних аналізів:

 • Загальний аналіз крові (плюс тромбоцити і час згортання крові);
 • Загальний аналиіз сечі;
 • Група крові;
 • Кров на RW;
 • Глюкоза крові;
 • Коагулограма;
 • Терапевт, стоматолог, ЕКГ;
 • ФОГК (флюорографія органів грудної клітки);

    Пам’ятайте, що аналізи не варто здавати задовго до передбачуваної операції, адже їх значення дійсні тільки протягом 20-30 днів.

     Після операції на добу пацієнту встановлюються тампони в порожнину носа, які видаляються на наступний день після операції. Далі пацієнт може відновлювати свою активність і займатися необхідними справами. Не рекомендується відвідування сауни або громадського басейну після операції протягом 3-4 тижнів.

     Зовнішній вигляд пацієнта з силіконовими дренажами через тиждень після операції.

Патологии слезных путей

 

Переваги лазерної хірургії в клініці Візус

 • Лазерні втручання виконуються на єдиному в Запорізькій області винятковому мультіхвильовому лазері Visual Trion від Carl Zeiss.
 • Виконуть втурчання кваліфіковані лазерні хірурги, кандидати медичних наук. Лікарі вищої категорії, які постійно удосконалюють свої вміння, навчаючись новим методикам лазерних втручань.
 • Виняткові можливості діагностики, які дозволяють не припускати, а точно визначити необхідність своєчасного лазерного втручання у потрібному обсязі.
 • Широкий спектр лазерних хірургічних маніпуляцій на сітківці, райдужці, куті передньої камери ока, на ділянці задньої капсули кришталика.
 • Перебіг лазерних втручань без болі за рахунок адекватної анестезії та використання найсучаснішого обладнання з широкими технічними можливостями.
 • Безпека лазерного хірургічного лікування  обумовлена розробленими клінічними  протоколами, кваліфікацією лікарів та високотехнологічним обладнанням.
 • Можливість надання листка непрацездатності на період лазерного лікування при потребі.
 

Visual Trion від Carl Zeiss— індивідуальний підхід у лікуванні пацієнта.

 • Не вперше, при виборі обладнання, клініка «Візус» довіряє німецькій компанії Carl Zeiss. Особливо як що це стосується лазерної хірургії.
 • Компанія Carl Zeiss є засновником виробництва обладнання для фотокоагуляції сітківки. Перша у світа процедура фотокоагуляції була проведена на даху офтальмологічної клініки в Німеччині із застосування  природнього сонячного світла. Як наслідок активного співробітництва з видатними офтальмологами у 1956 році компанія Carl Zeiss налаштувала випуск першої серійної установки для фотокоагуляції сітківки.
 • На теперішній час  компанія Carl Zeiss Meditec дотримується традиції створення високотехнологічних методів на основі сучасних передових способів діагностики та терапії патології сітківки. Створення потужного мультіхвильового твердотільного  лазера — Visulas Trion відповідає найсучаснішим вимогам ефективного та водночас делікатного впливу на сітківку. Високоякісна оптика та  сучасна система наведення лазерного проміня дозволяє впевнено отримати бажані результати лазер коагуляції у відповідності із заданими параметрами.
Лазер Лазер

    

Для наших пацієнтів ми використовуємо тільки найкраще. Завдяки  лазерній установці Visulas Trion, а також високій кваліфікації лазерних хірургів, що на ній працюють, клініка «Візус» може забезпечити своїм пацієнтам настпне:

 • Індивідуальній підхід до лікування кожного пацієнта. В залежності від діагнозу Visulas Trion дозволяє лазерному хірургу вибрати необхідне випромінювання в зеленій, жовтій або червоній частині спектру. Така вибірковість забезпечує оптимальну глибину проникнення з урахуванням ступня прозорості оптичних середовищ ока. Оптимізація результатів лікування  пацієнтів є основною цінністю розроблених технологій від Carl Zeiss.
 • Точність візуалізації структури ока, з  якою необхідно проводити маніпуляції. Лазер повністю інтегрован до щилинної лампи. Захисний світловий фільтр активується  лише в момент роботи лазерної установки, що дозволяє лікарю добре бачити всі структури ока в їх природному кольорі.
 • Точність впливу лазера. Комбінація мультіхвильових можливостей лазера та високої точності наведення проміня Visulas Trion дозволяє забезпечити максимально ефективне використання лазера. Патологічні зміни  в різноманітних шарах сітківки можуть бути коагульовані  з точністю до міліметру.
 • Безпека та надійний захист переднього відрізка ока при роботі лазера. Завдяки  можливостям парафокального регулювання розміру лазерної плями Par Focus TM, VISULAS Trion створює однорідну та чітку лазерну пляму на сітківці  без нагріву рогівки пацієнта (як побічної дії).

лазер

    Довіряйте роботі нашого лазерного відділення. Лазерна  хірургія при багатьох патологіях здатна зберегти зорові функції.

 

Огляд з гоніолінзою 

     Першим важливим  етапом будь якого лікування є діагностика. Особливий підхід до діагностики повинен бути в хірургії. Тільки після того,як хірург встановив діагноз та визнаачився з об’емом та необхідністтю втручання лікар може починати виконувати маніпуляції. Огляд лазерного хірурга та попередня консультація лікаря в клініці «Візус» допоможе ретельно підготуватись до лазерного лікування для отримання найкращого результату, або навіть  уникнути непотрібних для Вас втручань. 

    З метою досконалішої візуалиізації очного дна та переднього відрізка  ока лазерні хірурги клініки «Візус» обв’язкого використовують огляд з трьохдзеркальною гоніолінзою Гольдмана, та ширококутовими панфундус линзами. такий огляд являє собою контактну бінокулярну пряму, або зворотню офтальмоскопію за допомогою щілинної лампи та високодіоптрійних контактних лінз, що є «золотим стандартом» діагностики патології очного дна.  Гонио линза     Найбільш розповсюдженим та універсальним інструментом в діагностиці захворювань сітківки є огляд очного дна з трьохдзеркальною лінзою Гольдмана, яка дозволяє оглянути периферію очного дна та кут передньої камери ока.

Гонио линза
Линза трехзеркальная

     Огляд очного дна з трьохдзеркальною лінзою Гольдмана дозволяє визначити та деталізувати патологію центральОсмотр глазного дна при помощи трехзеркальной линзы Гольдмана позволяет выявить и деталізувати патологію центральной ділянки сітківки (макули), надати оцінку стану периферійної сітківки, а саме наявності вогнещевих або зливних ділянок дистрофії, разривів сітківки, патології скловидного тіла.  Незамінним цей інструмент  є  в діагностиці такого страшного захворювання як відшарування сітківки. 

 Ширококутові кутові лінзи також часто використовуться з метою огляду очного дна. Такі лінзи призначені для діагностики та лазерного лікування  сітківки. Вони дають панорамне зображення очного дна в зворотньому вигляді з різним кутом огляду, що надає змогу лікарю дати оцінку патологічного процесу на очному дні взагалом.  

Зрение
panfundus

    Огляд з контактними лінзами в клініці «Візус» обов’язково  виконується під час консультації лазерного хірурга. В лазеррному кабінеті клініки» Візус» в наявності більше десяти  діагностичних лінз з різними властивостями. Лазерний хірург завжди  має можливість  індивідуально підібрати необхідний інструмент, щоб домогтись найкращого результату саме в Вашому випадку.  

     Варто пам’ятати, що клініка «Візус» — це єдина клініка в Запоріжжі,та Запорізькій області, яка може запропонувати  своїм пацієнтам повний спектор діагностичних послуг для переднього та заднього відрізку ока на найсучаснішому обладнанні. Саме тому наші лазерні хірурги працюють не «наосліп», а  використовують в своїй работі оптичну когеренту томографію сітківки, флюоресцієнтну ангіографію сітківки, ультразвукові дослідження, що  дає їм можливість точно визначити необхідність та об’ем лазерного  втручання. а також дати оцінку ефективності лікування. 

 

 Периферична профілактична і обмежувальна лазерна коагуляція сітківки

laser-koagulyaciya   Периферичну зона сітківки практично не видно при звичайному стандартному огляді очного дна, тому повністю оцінити стан периферії при простій прямій офтальмоскопії — неможливо. Для цього потрібен огляд з гоніолінзой. Але саме на периферії сітківки часто розвиваються дистрофічні (дегенеративні) процеси, які небезпечні тим, що можуть призводити до розривів і відшарування сітківки. Зміни периферії очного дна — периферичні дистрофії сітківки — частіше зустрічаються у короткозорих, але можуть виявлятися як у далекозорих людей, так і у осіб з нормальним зором.

     При виявленні периферичної дистрофії і розривів сітківки лазерний хірург запропонує Вам лікування — обмежувальну лазерну коагуляцію сітківки, метою якого є профілактика відшарування сітківки.

pereferiya

    За допомогою спеціального світлового випромінювання — лазерного променя, виробляється вплив на сітківку по краю дистрофічного вогнища або розриву, в результаті чого відбувається «склеювання» сітківки з підлеглими оболонками очей в точках впливу лазерного випромінювання. Згодом в місцях світлового впливу на сітківці з’являється стійкий хоріоретинальний рубець (спайка), який утримує край дистрофічного вогнища від формування розриву, а край вже сформованого розриву — відшаровування сітківки від пігментного епітелію і судинного шару.

     Лазерна коагуляція проводиться амбулаторно і добре переноситься пацієнтами. Необхідно враховувати, що процес утворення спайок займає деякий час, тому після проведення лазерної коагуляції рекомендується дотримуватися щадного режиму, що виключає важку фізична працю, підйом на висоту, занурення під воду, заняття, пов’язані з прискоренням, вібрацією і різкими рухами (біг, стрибки з парашутом, аеробіка і т.д.).

Слід пам’ятати, що більшість периферичних дистрофій практично безсимптомні, тому в їх виявленні велике значення мають профілактичні огляди. Наприклад, короткозорі пацієнти повинні проходити огляди з гоніолінзой 1 раз на рік — 1.5 року. Вагітним жінкам груп ризику під час вагітності необхідно не менше двох разів оглядати очне дно на широкій зіниці: напочатку з метою своєчасного виявлення змін сітківки і виконання обмежувальної лазерокоагуляції і в кінці вагітності з метою визначення способу розродження.

 

Лазерна коагуляція сітківки при судинній патології сітківки (панретінальна і фокальна лазерна коагуляція).

    Судинна патологія сітківки та зорового нерва займає друге місце в структурі сліпоти і слабкозорості. За даними ряду дослідників до 90% інвалідів з судинною патологією очного дна не отримували адекватного лікування. Саме при даній патології застосування лазерної хірургії сітківки є провідним методом профілактики і лікування. За необхідності може застосовуватися панретінальна або фокальна лазерна коагуляція сітківки.

koagulaciya

    Механізм дії лазерного випромінювання полягає в перетворенні світлової енергії в теплову на пігментомістких структурах очей. При лазерокоагуляції сітківки спочатку відбувається деструкція і деформація клітин пігментного епітелію, виникає коагуляційне пошкодження хоріоідеї, що супроводжується стазом крові дрібних і середніх судин, некрозом зовнішніх шарів сітківки і пігментного епітелію з подальшим формуванням посткоагуляціоного хоріоретинального зрощення. Отриманий ефект істотно покращує забезпечення киснем ділянок сітківки, на яких не була виконана лазерна дія, що дозволяє зберегти її функціональну активність і обмежити вплив патологічних факторів на її життєдіяльність. Сформований хоріоретинальні рубець стає «шунтом», через який відбувається резорбція набряку рідини з шарів сітківки з відновленням її архітектоніки. Остаточне формування такого ефекту відбувається протягом 2-3 тижнів після впливу. Характер і тяжкість ушкодження хоріоретинального комплексу залежить від довжини хвилі лазерного випромінювання, потужності (енергії), тривалості лазерного імпульсу (експозиції) і визначається лікарем в кожному конкретному випадку в залежності від ступеня пігментації очного дна пацієнта і поставлених завдань в лікуванні тієї чи іншої патології сітківки.

glasnoe-dno

   Досягнення такого ефекту необхідно в лікуванні судинної патології очного дна, пов’язаної з утворенням великих зон ішемії сітківки, наприклад при діабетичній ретинопатії, тромбозах вен сітківки.

     Лікування захворювань, пов’язаних з проявами судинної патології в центральній зоні сітківки — макули вимагає застосування більш щадного підходу, а саме: субпорогових лазерних технологій, що стало можливим з використанням мультихвильового лазера Visual Trion Carl Zeiss.

Субпорогові технології — це вплив мінімальними дозами лазерного випромінювання на пігментний епітелій сітківки, зберігаючи при цьому неушкоджену структуру прилеглих шарів сенсорної сітківки і хоріоідеї.

sybporogovie-technologii

Можливості використання лазерного випромінювання різної довжини хвилі (різного кольору) від Visual Trion Carl Zeiss для точної коагуляції необхідної зони.

    Мінімальне пошкодження пігментного епітелію сітківки викликає його регенерацію, активацію в ньому метаболічних процесів, відновлення архітектоніки зовнішніх структур гематоретінального бар’єру. При цьому глибина лазерного впливу визначається довжиною хвилі лазерного випромінювання, його адсорбцією тим чи іншим пігментом сітківки або судинної оболонки. Збільшення довжини хвилі лазерного випромінювання зміщує коагуляційний ефект в сторону хоріоідеї, що дає можливість проводити безпечний лазерний вплив навіть в центральній зоні сітківки за допомогою лазерного випромінювання в діапазоні жовтого і червоного кольору.

     Субпорогові технології лазерної дії на сітківку виконуються у вигляді фокальної лазеркоагуляції точок патологічного просочування в макулі при діабетичному макулярном набряку, центральній серозній хоріоретинопатії (серозна макулопатія) або у вигляді коагуляції за типом «грати» при дифузному або кістозному макулярном набряку на тлі діабетичної макулопатіі, макулопатіі при тромбозах вен сітківки.

Патогенез і прогноз перебігу судинних захворювань ока тісно пов’язаний з плином «провокуючого» соматичного захворювання. Лідируюче місце серед таких захворювань ділять між собою гіпертонічна хвороба і цукровий діабет.

Діагностика судинної патології сітківки включає в себе стандартне офтальмологічне обстеження з визначенням зорових функцій і об’єктивного стану оптичних середовищ і сітківки ока. Незамінними в комплексі обстеження судинної патології очей є такі методи функціонального дослідження як оптична когерентна томографія сітківки і флюоресцентна ангіографія сітківки. Фактично, виконання двох останніх досліджень дає можливість лікарю визначити ступінь тяжкості судинної патології та ступінь ураження сітківки, що, в свою чергу, дозволяє скласти план лікування.

Світові тенденції з лікування захворювань очного дна, яких дотримується клініка Візус, припускають поетапне лікування судинної патології сітківки, використовуються комбінації декількох методів: медикаментозне лікування, лазерне лікування, хірургічне лікування у вигляді введень антивазопроліфератівних (анти-VEGF) препаратів або кортикостероїдів в порожнину склоподібного тіла. Всіма цими методиками володіють хірурги лазерного відділення клініки Візус. І на сьогоднішній день нашим пацієнтам доступні в лікуванні найостанніші світові досягнення.

 

Лазерна трабекулопластика — безкровна хірургія глаукоми.

   Про таке серйозне захворювання, як глаукома, відомо багатьом. Це хронічне захворювання, яке потребує постійного спостереження і лікування. Клініка «ВІЗУС» є передовою клінікою в області лікування глаукоми. Багато наукових робіт наших співробітників (докторів і кандидатів медичних наук) присвячені саме глаукомі.

     У лікуванні глаукоми одним з важливих етапів є компенсація (нормалізація) внутрішньоочного тиску. За сучасними уявленнями, починати компенсацію внутрішньоочного тиску необхідно медикаментозно (підбираючи режим постійних гіпотензивних препаратів). Якщо ж внутрішньоочний тиск пацієнта не вдається компенсувати на правильному режимі медикаментів, то необхідно без зволікання переходити до хірургічних методів лікування. І тут на першому місці стоять лазерні методи хірургії глаукоми. Ці методи більш безпечні і не має великої кількості виражених побічних ефектів.

     Лазерна трабекулопластика (ЛТП) передбачає вплив лазером на зону трабекул.

lasernaya-trabiculoplastica

   Доведено, що лазерна трабекулопластика може ефективно знижувати внутрішньоочний тиск при неконтрольованій відкритокутовій глаукомі, як первинній, так і вторинній. Для проведення ЛТП необхідно володіти технікою гоніоскопії і чітко розпізнавати структури кута передньої камери. Для гоніоскопії кута камери можна використовувати стандартну трьохдзеркальну лінзу Гольдмана, але для проведення ЛТП наші лазерні хірурги користуються спеціальним гоніолінзамі для кута камери, які забезпечують гарний огляд і чіткість візуалізації.

     Механізм дії ЛТП пояснюється двома шляхами впливу. По-перше, лазерні коагуляти в області кута механічно сприяють більш широкому відкриттю пучків трабекулярної мережі, тим самим полегшуючи відтік вологи. По-друге, лазерний вплив стимулює поділ ендотеліальних клітин трабекулярної мережі. Оскільки ці клітини виконують в області кута роль фагоцитів, вважають, що ендотеліоцити очищають інтратрабекулярний простір від детриту, який може бути причиною порушення відтоку внутрішньоочної рідини при глаукомі.

 

Лазерне лікування вторинних зіничних мембран (Лазерна дисцизія вторинної плівчатої катаракти)

   В даний час єдиним безпечним і ефективним методом лікування вторинних плівчатих мембран є лазерна фотодеструкція (дисцизія). У клініці «ВІЗУС» Вам можуть запропонувати це лікування на високотехнологічному лазері Visual Trion.

     Патологічні зміни в задній капсулі кришталика після операції з видалення катаракти можуть проявлятися в терміни від 10 днів до 4 років після операції. При цьому частота виникнення післяопераційних вторинних плівчатих мембран (вторинна плівчата катаракта) за даними різних авторів варіює від 58,5% до 94,2%. Імовірність формування вторинної плівчатої ​​катаракти в ранньому післяопераційному періоді (до 3-х міс) становить від 7,6 до 10,8%, що залежить від супутньої патології ока (глаукома, запальні захворювання ока, діабетична ретинопатія, висока міопія, пігментний ретиніт і т.д.), а також від загальної соматичної патології.

    Формування вторинної плівчатої катаракти призводить до поступової втрати післяопераційного результату, появи туману перед оперованих оком, зниження гостроти зору.

vtorichnaya-plencatayz-katarakta   vtorichnaya-plencatayz-katarakta

    Різні види вторинних плівчатих зіничних мембран

    Так як сама вторинна катаракта може розвиватися в різні терміни, то і її усунення може знадобитися в різні періоди після самої операції по заміні кришталика. Оптимальні терміни виконання маніпуляції (лазерної дисцизії задньої капсули) Вам підкажуть лікуючі лікарі на прийомі. Маніпуляція безболісна, легко переноситься пацієнтами і має моментальний ефект з відновлення зору, який помітний пацієнтом відразу після виконання процедури.

linsa

   Контактна лінза Абрахама

      З метою забезпечення максимальної безпеки при виконанні маніпуляції в клініці «ВІЗУС» використовується контактна лінза Абрахама, що забезпечує достатню візуалізацію, чітке фокусування лазерного випромінювання на структуру вторинного плівчатого помутніння.

Амбулаторна хірургія

 
Амбулаторная хирургия
Найменування Цена
1 Активація слізних точок 700
2 Антиглаукоматозна операція (СТІЕ и м/х НГСЕ) 7700,00 грн.
3 Біопсія тканин (офтальмологічна) 350,00 грн.
4 Доплата за ускладнений варіант щодо усунення косоокості. 1 500,00 грн.
5 Доплата за ускладнений варіант при видаленні птерігіума з пластикою 1 500,00 грн.
6 Доплата за ускладнений варіант при знятті рогівкових швів 500
7 Доплата за ускладнений варіант при видаленні новоутворення повік і кон'юнктиви 500
8 Інтравітреальне введення "Айлія" 6 220,00 грн.
9 Інтравітреальне введення імпланта (без варості препарата) 2 500,00 грн.
10 Інтравітреальне введення препаратів 1 950,00 грн.
11 Інтраветреальне введення імпланту Озурдес 29 500,00 грн
12 Перев'язка поверхневої скроневої артерії 1 600,00 грн.
13 Пластика кон'юнктивальної порожнини 2 500,00 грн.
14 Пластики повік і кон'юнктивальної порожнини і райдужки 4 350,00 грн.
15 Пряма реваскуляризація з імплантацією колагенового матеріалу "Ксенопласт" 1 600,00 грн.
16 Зняття рогівкових швів 1 600,00 грн.
17 Видалення ксантелазми (1шт.) 2 500,00 грн.
18 Видалення новоутворення повік і кон'юнктиви 2 000,00 грн.
19 Видалення папіломи (1шт.) 450
20 Видалення пінгвекули 1 600,00 грн.
21 Видалення птерігіума з пластикою 3 400,00 грн.
22 Видалення птерігіума з ексимерлазерною шліфовкою 4 000,00 грн.
23 Видалення халязіону 1 600,00 грн.
24 Видалення множних халязіонів 2 500,00 грн.
25 Видалення вій при трихіазі (за кожну наступну вію допл. 50 грн) 520
26 Зміцнення склери матеріалом колагену "Ксенопласт" 1 600,00 грн.
27 Усунення косоокості (на 2 м'язах ока) 6 200,00 грн.
28 Усунення косоокості (на 1 м'язі ока) 3 400,00 грн.
29 Енуклеація 2 600,00 грн.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

22 мыслей про “Амбулаторні операції

 • Жанна

  Здравствуйте!
  Сколько будет стоить операция по удалению халязиона?И какие нужны анализы?

  • Диденко Людмила Генадиевна

   Здравствуйте, Жанна. Консультировал ли Вас офтальмолог? Проводилось ли Вам введение стероидного препарата в полость халязиона, как альтернатива оперативного лечения?
   Записаться на консультацию можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер 0-800-30-43-43. Будем рады Вам помочь!

 • Татьяна

  Добрый день! можно ли в вашей клинике решить вопрос с отсутствием слезяной точки с рождения? У меня -2,5, ношу очки для дали. Есть ли ограничения по возрасту? Можно ли после решения этого вопроса через некоторое время сделать коррекцию «Смайл»?

  • Михальчик Сергей Валериевич

   Добрый день Татьяна! Необходимо визуально оценить слезные точки, для дальнейшей тактики вмешательства. При выполнении фемтосекундной коррекции, Вам впоследствии будут необходимы очки для близи. Возможна рефракционная замена хрусталиков с имплантацией мультифокальных линз, чтобы Вы имели зрение на все дистанции. Для выполнения фемтосекундной коррекции по методу Smile за один день Необходимо:
   Рефракционная операция за 1 день:

   1) Не носить контактные линзы 7 дней до коррекции.

   2) До операции капать Сигницеф по 1 капле 4 раза в день и Теалоз ДУО по 1 капле 4 раза в день (за 3 дня до операции в оба глаза).

   За 5 дней до коррекции Ноофен (Фенибут или Нообут) по 1 таблетке 2 раза в день.

   3) До операции не ранее, чем за неделю сдать анализы. 1)ОБЩИЙ АНАЛИЗ КРОВИ+ СОЭ, 2)RW, 3)Hbs — антиген, 4)IgE, 5) Антитела Ig M к коронавирусу (SARS-Cov-2) /действительны 7 дней до операции/. Анализы переслать на почту Analizi@visus.ua обязательно до операции.

   4) В день операции пройти рефракционную диагностику и консультацию (без осмотра с гониолинзой).

   5) Выполнить можно только коррекцию Smile или фемто Ласик, если она подходит.

   Остальные виды коррекции необходимо будет предварительная подготовка в виде осмотра с гониолинзой перед Lasik или длительное наблюдение (5 дней после Lasek).

   6) Роговичную коррекцию нельзя выполнять при наличии системных аутоиммунных заболеваний (системная красная волчанка, ревматоидный артрит, ревматизм, бол. Бехтерева, псориаз, аутоиммунный тиреоидит), сахарного диабета. Заболевания связанные с щитовидной железой должны быть в стадии длительной компенсации (консультация эндокринолога).

   Часть проблем, при которых нельзя выполнить Smile или femtoLasik (или нельзя выполнить все за один день), могут быть выявлены только во время осмотра и связаны с анатомическими особенностями глаза. В таком случае клиника выдаст рекомендации о возможных методах коррекции или плане подготовки к коррекции, однако операция в тот же день проведена не будет.

   При выполнении коррекции, на следующий день осмотр обязательно.

  • Елена Викторовна Клименчук

   Здравствуйте, Владимир .
   Стоимость интраокулярной линзы от 4300 до 34 тысяч (цена зависит от количества фокусов, фирмы производителя и вашей диоптрийности).
   Стоимость расходных материалов 5 тысяч гривен.Осложненный вариант + 950 гривен.
   В данном случае травма глаза является осложнённым вариантом .
   Для того чтобы мы могли правильно и грамотно подобрать для Вас линзу ,необходимо записаться на консультацию .
   Записаться можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер 0-800-30-43-43. Будем рады Вам помочь!

 • Светлана

  Добрый день! Скажите пожалуйста поставили диагноз атрофия зрительного нерва! Реваскуляризирующие операции непрямого типа делали эфекта никакого нет! Что можно еше сделать чтобы вернуть хоть какой-то %зрения хотя бы бокового?

  • Михальчик Сергей Валериевич

   Добрый день! Возможно проведения курсов фармакоэлектростимуляции, лазерстимуляции, проведении операций — прямой реваскуляризации с имплантацией вазоактивных веществ и имплантов. Записаться на обследование можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер 0-800-30-43-43, обратная форма связи на сайте visus.ua

 • Ирина

  Добрый день. Делают ли в вашей клинике операцию по удалению глазного яблока. Какая стоимость Есть направление от семейного врача на операцию. Пенсионер 70 лет.

  • Диденко Людмила Генадиевна

   Здравствуйте, Ирина. Для проведения этой операции по медицинским показаниям, необходимо заключение врача офтальмолога. Первоначально необходимо провести офтальмологический осмотр, во время которого Вам ответят на все интересующие Вас вопросы. Записаться на обследование можно по телефону +38 (061) 239 -52-58; или позвонив на единый номер , 0-800-30-43-43.

 • Татьяна

  Здравствуйте. Скажите пожалуйста,каким путем можно вылечить косоглазие в 22 года? Насколько длительным будет процесс реабилитации и цена? Спасибо

  • Новикова Валерия Юрьевна

   Добрый день, Юлия! Стоимость оперативного устранения косоглазия на одной мышце — 3400 грн., на 2х мышцах — 5200 грн. При осложненном варианте возможна доплата в размере 1500 грн. Объем оперативного вмешательства определяется после консультации хирурга. Записаться можно по телефону 061-239-52-58 или 0-800-30-43-43, или через форму на сайте для записи. Будем рады Вам помочь!