Оптична когерентна томографія переднього відділу очного яблука Visante OCT


Visante OCT

Visante OCT — перший діагностичний прилад, що дозволяє отримати чітке, з найдрібнішими подробицями, зображення поперечного (аксіального) зрізу переднього відрізка ока без використання анестезії та застосування складної імерсійної техніки.  В результаті Visante OCT забезпечує отримання чудових зображень та проведення високоточних вимірювань, які істотно підвищують вірогідність діагностики і допомагають поліпшити якісні результати проведеного лікування. Не менш важливим є те, що працювати на Visante OCT надзвичайно просто, тому дослідження переднього сегмента методом оптичної когерентної томографії може бути легко включено в алгоритм повсякденної роботи. При цьому значно розширюється діапазон діагностичної інформації про пацієнта, що дозволяє глибше і докладніше зрозуміти особливості патологічного процесу.

Visante дозволяє отримати інформацію про передній відрізок ока.  Прилад працює з використанням неінвазивної, безконтактної, низькокогерентної інтерферометрії і створює томограми зрізу ока з високою роздільною здатністю. Світло іде за двома оптичними шляхами.  При цьому один шлях (в око) являє собою сканування, а інший — основний шлях інтерферометра. Світло, що потрапляє через сканування і основний шлях, накладається на фотодетектор. Суперлюмінесцентний діод з довжиною хвилі 1310 nm використовується як джерело світла. Така довжина хвилі має високу здатність до проникнення через щільні структури (каламутна рогівка і склера), а також дає можливість максимально швидкого сканування, що мінімізує перешкоди від руху ока пацієнта.

При такій довжині хвилі глибина проникнення в око незначна.

Безконтактно досліджуються такі структури:

  • Рогівка
  • Передня камера
  • Кут передньої камери
  • Кришталик (тільки в області зіниці, оскільки пігментний листок райдужки блокує проходження скануючого променя).
  • ІОЛ

В результаті сканування визначається осьова глибина відбитого від тканини сигналу (як при ультразвуковому А-скані).  В результаті того, що скануючий промінь рухається по оку поперечно, Visante OCT отримує кілька A-сканів і вирівнює їх, щоб створити двовимірні зображення (як при ультразвуковому В-сканы).  Томограми зберігаються на комп’ютері або на носіях для архівування і можуть аналізуватися кількісно. Для здійснення візуального контролю в прилад вбудована відеокамера. Одночасне виведення на монітор картинки, що скануэться і рухів променя сканера дозволяє лікарю точно контролювати зону дослідження і при необхідності змінювати його кут.

Звичайно, все, що з допомогою приладу можна побачити — можна виміряти: глибину і внутрішній діаметр передньої камери, ширину кута передньої камери і визначити його профіль, товщину рогівки з можливістю складання карти пахіметріі, навіть за наявності набряку і непрозорої рогівки, візуалізуються розміри всіх анатомічних структур і імплантів, розміри сформованих в ході операції порожнин, товщина склеральних клаптів, висота фільтраційної подушки, товщина флепу і залишкова товщина строми рогівки після рефракційного втручання (LASIK) і тд.  Оскільки методика безконтактна, то дослідження можливо проводити в будь-який час, в тому числі і в ранньому післяопераційному періоді.

Також можна оцінити стан інтраокулярної лінзи після факоемульсифікації катаракти, виявити її дислокацію, при її наявності.

У рогівці можливо вимірювання товщини в будь-якому місці і з будь-якої глибини.  Для точного і комплексного дослідження товщини рогівки є можливість складання карти пахіметріі.  Слід зазначити, що пахіметрія на Visante OCT не має обмежень, пов’язаних зі ступенем прозорості рогівки. Тобто виміряти її можна в будь-якому випадку, навіть якщо вона абсолютно непрозора. Плюс — є можливість оцінити її структурні зміни.

Визуализация переднего отрезка на приборе Visante OCT

Візуалізація переднього відрізку на приборі Visante OCT.

Пахиметрия роговицы в оптической и параоптических зонах

Пахіметрія рогівки в оптичній і параоптичних зонах.