Лечение глаукомы Copy


Глаукома

Зміст розділу:

3. Підготування до антиглаукоматозної операції

 

     У Вас було виявлене підвищення внутрішньоочного тиску? При профілактичному обстеженні встановили специфічні симптоми, що вказують на можливу наявність у Вас глаукоми? Ваші рідні страждають на глаукому і Ви хвилюєтесь, чи немає даного захворювання у Вас? 

     Приходьте до клініки «ВІЗУС» і ми зруйнуємо Ваші сумніви! 

     Клініка «ВІЗУС» пропонує своїм пацієнтам напрогресивніші та надійні методи раньої діагностики та лікування глаукоми. 

 

Діагностика

     Своечасна діагностика глаукоми є дуже важливою. Встановлення глаукоми на ранніх стадіях розвитку визначає ефективність лікування та прогноз вцілому. 

     При підозрі на глаукому в клініці «ВІЗУС»  Вам буде проведене додаткове комплексне обстеження у відповідності до світових стандартів  — програма «Глаукома»,  яка включає в себе :

 • вимірювання внутрішньоочного тиску , продукції  та відтоку внутрішньоочної рідини ( вимірювання ВОТ в нашій клініці здійснюється, як контактним, так і безконтактним способом з врахуванням індивідуальної товщини рогівки, що значно підвищує достовірність отриманих результатів );orapolesreniya
 • комп’ютерне дослідження поля зору, що дозволяє виявити ранні функціональні порушення, характерні для глаукоми, що непомітні для пацієнта ;oct
 • оптичну когерентну томографію з встановленням товщини шару нервових  волокон зорового нерву ( так як поступова загибель зорового нерву і є причиною безповоротної втрати зору);isledovaniye
 • дослідження будови кута передньої камери, через який здійснюється  відтік рідини з ока (як відомо, глаукома буває відкритокутова та закритокутова, а різні типи даного захворювання потребують різної тактики лікування);

 • ультразвукове обстеження з втсановленням переднє-заднього розміру ока, глибини передньої камери  і товщини кришталика ( так як зазвичай причиною високого тиску є його зміщення чи збільшеннія в розмірі);glaznoi-krovotok
 • дослідження очного кровотоку  (розрізняють  гіперволемічний  ( з підвищеним рівнем очного кровотоку) та ішемічний ( з недостатнім кровопостачанням очного яблука).

     За результатами досліджень, кваліфіковані та  досвідчені лікарі клініки «ВІЗУС» підтвердять або спростують наявність у Вас Глаукоми, а у випадку діагностування захворювання, призначать необхідне для Вас лікування. 

 

Лікування

     На жаль, на сьогоднішній день не існує методів, що дозволять повністю вилікувати глаукому, але її треба та можливо лікувати та контролювати.

     В залежності від виду, стадії та тяжкості перебігу хвороби наші лікарі призначать Вам медикаментозне, лазерне чи хірургічне лікування. 

     Необхідно відразу підкреслити, що ключовим моментом в лікуванні глаукоми є нормалізація рівня ВОТ. 

     Існує 3 основних метода зниження внутрішньоочного тиску: 

1) медикаментозний — закапування крапель, що знижують ВОТ;

kapli

2) Лазерна хірургія передбачає наступні втручання:

Лазерна трабекулопластика полягає в нанесенні серії опіків на внутрішню поверхню трабекули.

trabiculoplastika

— Лазерна іридектомія (іридотомія) – полягає в формуванні невеличкого отвору в периферичному відділі райдужної оболонки. 

lasernoe-lechenie

3) Оперативне втручання — створення штучного шляху відтоку 

     Принципово, численні антиглаукоматозні операції можна поділити на наступні основні групи:

 1. Проникаючі операції, з яких найбільш розповсюджена трабекулектомія. Проникающие операции, из которых наиболее распространена трабекулэктомия.
 2. Непроникаючі операції — непроникаюча глибока склеректомія.
 3. Антиглаукоматозні операції з встановленням спеціальних дренуючих пристроїв.sclerectomiya
 

Підготування до антиглаукоматозної операції 

     Після прийняття рішення щодо операції Вам  необхідно буде провести предопераційне обстеження, що включае в себе проходження  аналізів, інструментальних методів обстеження (ЕКГ, флюорографія органів грудної клітини) та консультації спеціалістів. Неможна нехтувати цими вимогами, так як придбані довідки чи просрочені аналізи можуть обернутися серйозними ускладненнями в післяопераційному періоді. 

 

Аналізи:

 1. Загальний аналіз крові  (придатний 1 місяць);
 2. Аналіз крові на глюкозу (придатний 1 місяць);
 3. Аналіз крові на RW (придатний 1 місяць);
 4. Аналіз крові на HBs- антиген (придатний 1 місяць);
 5. Загальний аналіз сечі (придатний 1 місяць);
 6. ЕКГ (придатна 1 міс );
 7. Флюорографія ( придатна 1 рік).
 

Консультації: (срок придатності — 1 міс)

 1. ЛОР;
 2. Стоматолог;
 3. Терапевт (сімейний лікар).

     В нашій клініці проводиться комплексне лікування глаукоми. Додатково до нормалізації ВОТ  застосовуються методики, метою яких є покращення крообігу та нормалізації обмінних процесі в оці, що в певній мірі дозволить уповільнити дистрофічні процеси, характерні для глаукоми. Лікуючий лікар регулярно спостерігає за станом пацієнта, здійснює контроль за ефективністю лікування, вносить необхідні корективи. 

     Безсимптомність та безболісність перебігу хвороби обумовлює легковажне відношення деяких пацієнтів до призначенної терапії. Так дехто закапує краплі нерегулярно, а іноді зовсім перестає, забуває заздалегідь придбати новий флакончик крапель, не з’являється в призначений час на контрольний огляд лікаря- офтальмолога. Таке відношення до лікування є причиною прогресування глаукоми і, як наслідок, незворотньої втрати зору.

     Заставою вдалого лікування є ретельне дотримання рекомендацій доктора та регулярні візити до офтальмолога з проведення об’єктивних методів дослідження для оцінки ефективності призначеної терапії та своєчасної корекції її в разі необхідності. 

     Прихильність пацієнта до лікування — це один з основних факторів успіху в боротьбі з глаукомою!

 

ЩО ТАКЕ ГЛАУКОМА?

     Глаукома (з грец. «колір морської води», «лазурний») э хронічним прогресуючим захворюванням, при якому відбівається ураження зорового нерву з характерним випадінням полей зору внаслідок постійного чи періодичного підвищення внутрішньоочного тиску вище індивідуально переносимого рівня.

     Всередині ока постійно циркулює внутрішньоочна рідина, що омиває та живитьь структури ока, позбавлені кровоносних судин — скловидне тіло, кришталик, рогову оболонку та підтримує тургор   (пізньолат. turgor — «здуття, наповнення») очного яблука. Порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, дисбаланс між її притоком та відтоком, приводить до тимчасового чи постійного підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). 

     Наслідком цього є стиснення судин, які живлять зоровий нерв та сітківку, що, в кінцевому підсумку, приводить до загибелі нервових волокон. С

     Пошкодження зорового нерву при глаукомі носить незворотній характер і в підсумку може привести до сліпоти. Тому рання діагностика та своєчасно почате лікування, постійне кваліфіковане медичне спостереження дозволяють зберегти зір та забезпечити належну якість життя хворим, страждаючим на глаукому. 

     Глаукома може розинутись в будь — якому віці. Однак найчастіше вона діагностується у людей, що перейшли 40-45 -річний рубіж. З віком відсоток страждаючих на цю хворобу збільшується, а сам її перебіг ускладнюється наявністю супутніх патологій.

 

Факторами ризику розвитку даного захворювання є:

— наявність глаукоми у родичів;

— захворювання серцево- судиної системи;

— короткозорість;

— далекозорістьь;

— цукровий діабет;

— застосовування стероїдів.

     Глаукома є підступним захворюванням, так як в  більшості випадків має місце безсимптомний перебіг на початковій стадії. Гострота зору довгий час залишається достатньо високою. Поступово відбувається звуження меж поля зору, яке пацієнт сам помічає лише на розвиненій стадії захворювання. 

     У частини пацієнтів глаукома проявляєтся підгострими та гострими нападами, при яких з’являється раптове затуманення чи зниження зору, райдужні кола чи ореоли при погляді на джерело світла, біль в оці, що віддає у скроню, інколи нудота та блювання. При появі вищенаведених скарг треба негайно звернутися до лікаря. 

     Запідозрити та виявити глаукому на початковій стадії може тільки лікар-офтальмолог. Тому щорічні профлактичні огляди офтальмолога людям старшим за 40 років обов’язкові. 

glaucoma

 

Для запису на прийом Вам необхідно вибрати день, заповнити всі поля. Вам перетелефонує наш адміністратор.

Календарь загружается...

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *