Ендотеліальний мікроскоп Topcon-3000 1


В діагностичному відділенні клініки сучасної офтальмології ВІЗУС проводиться обстеження на комп’ютерному ендотеліальному мікроскопі SP-3000P (Topcon).

Цей прилад є незамінним у технічному забезпеченні клініки, яка займається рефракційною хірургією та надає послуги корекції зору контактними лінзами.

Ендотеліальний (дзеркальний) мікроскоп — найважливіший прилад для оцінки стану ендотеліальних клітин рогівки (ЕКР).  Оператор виконує знімки рогівкового ендотелію і одночасно отримує дані про товщину рогівки.

Topcon-3000 — одна з кращих інноваційних розробок компанії Topcon (Японія).  Він призначений для аналізу ендотеліального шару рогівки, а також вимірювання товщини рогівки. На даний момент він визнаний найефективнішим, практичним і зручним у використанні для цих цілей у світовій офтальмологічній практиці.

Ендотелій рогівки людини — це шар шестикутних (гексагональних) клітин, які вистілають задню поверхню рогівки. Вони виконують насосну функцію, тобто– відводять надлишок рідини із ока. При порушенні цієї функції, зменшується прозорість рогівки, що призводить до дистрофії рогівки.В ході діагностики, проведеної за допомогою мікроскопа T-3000, визначається кількісний і якісний склад ендотеліального шару клітин і оцінюється його стан.

Щільність ендотеліальних клітин коливається від 3500 до 4000 кл/мм2. У дорослої людини їх щільність знижується до 2500-1400 кл/мм2.

 

 

 

 

 

 

 

 

КЛІНІЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЕНДОТЕЛІАЛЬНОЇ МІКРОСКОПІЇ:

Покази ендотеліальної мікроскопії допомагають запланувати правильне ведення лікування при таких офтальмологічних захворюваннях і патологіях:

 • Точна діагностика ендотелію може допомогти визначити не тільки причину змін, але і планувати лікування найпоширеніших захворювань очей: глаукому, увеїт, ендотеліальну дистрофію Фукса. Ці захворювання можуть викликати зміни в структурі і функціональності ендотелію, що в результаті загрожує набряком рогівки і погіршенням зору.
 • Також ендотелі
  альна мікроскопія проводиться, коли запланована операція катаракти. Якщо за результатами даної діагностики, буде виявлено, що в ендотелії знижені якісні показники, то хірург буде планувати операцію катаракти таким чином, щоб якнайменше травмувати рогівку під час неї. Також важливо, що ендотеліальна мікроскопія допомагає оцінити можливість виникнення набряку рогівки перед операцією, і інформувати пацієнта про ці ризики.
 • Після операції, ендотеліальна мікроскопія необхідна для оцінки зміни стану рогівки
 • У хірургії глаукоми. – Після операції глаукоми, особливо із імплантацією фільтруючого елемента, може статися декомпенсація рогівки (клітини ендотелію рогівки можуть бути ушкоджені або від самого контакту імпланта з рогівкою, або в результаті імунної реакції). Тому ендотеліальна мікроскопія є обов’язковою при проведенні такого виду хірургічного втручання.

 

 Ендотеліальний мікроскоп Topcon 3000Р має ряд переваг:

 • Аппарат — дуже зручний для пацієнтів, оскільки є безконтактним. Усі пацієнти відмічають, що він не викликає ніякого дискомфорту.
 • Ендотеліальний мікроскор SP-1P допомагає із високою точністю виявити щільність ендотеліальних клітин та товщину рогівки.
 • Це обладнання підходить для застосування навіть у роботі із пацієнтами, котрі мають неправильну форму рогівки чи інші патології рогівки, наприклад – слабкий віддзеркалюючий ефект.
 • Широка площа зйомки і спостереження: фотографії можна отримувати в 6 точках, одна з них центральна, решта 5 -на периферії.
 • При необхідності можна переключитися на ручний режим зйомки.
 • У мікроскопі T-3000 використовується світлодіодний джерело освітлення, повністю безпечне, навіть для вагітних!
 • Зображення ока можна центрувати по екрану простим рухом пальця.

 

Повний аналіз зони із 50 клітин, займає 17 секунд.

 

Для запису на прийом Вам необхідно вибрати день, заповнити всі поля з бажаним часом.


Мысль на тему “Ендотеліальний мікроскоп Topcon-3000

Обсуждение закрыто.