Оптична когерентна томографія ОST-Cirrus oct 4000


Оптична когерентна томографія CIRRUS OCT 4000

CIRRUS HD-OCT 4000 відкриває широкі діагностичні можливості завдяки спектральній технології томографії.  Зображення з високою роздільною здатністю забезпечують дані, що дозволяють точно оцінити стан патологічного вогнища і визначити показання до медикаментозної терапії. Так, наприклад, при неоваскулярній формі вікової макулярної дегенерації патологічні зміни можуть бути виявлені і оцінені в динаміці за допомогою крос-секційного сканування CIRRUS HD-OCT 4000, пошарового картування за сегментами і накладення карти товщини сітківки на зображення очного дна.

Сканування сітківки з високою роздільною здатністю забезпечує візуалізацію найдрібніших деталей будови сітківки і докладні особливості патологічних змін.

Скануючий лазерне відеозображення забезпечує «живу» картину очного дна високої якості в реальному часі.

Тривимірне зображення пошарової будови сітківки забезпечує прекрасну візуалізацію патологічного вогнища для подальшого планування лікування і оцінки його ефективності.

Детальне картування товщини сітківки в різних ділянках забезпечує точний моніторинг прогресування захворювання.

Сканування з високою роздільною здатністю дозволяє виявити анатомічні деталі патологічних утворень, що забезпечує розуміння патогенезу захворювання. Оптична когерентна томографія відкрила принципово нові можливості візуалізації структур заднього відрізка ока.  Це істотно розширило можливості діагностики великої кількості захворювань сітківки та зорового нерва. Дослідження, проведене Massachusetts Institute of Technology і провідними фахівцями-офтальмологами усього світу, дає підставу сподіватися, що «одного разу оптична когерентна томографія замінить традиційні біопсії». — Industry Week, V. 246, N16, S. 60 (1)

Оптична когерентна томографія на приладі CIRRUS OCT4000 — це безконтактна, неінвазивна, in-vivo-діагностика на клітинному рівні з мікронним дозволом.  Сканування сітківки з високою роздільною здатністю забезпечує візуалізацію найдрібніших деталей будови сітківки і докладні особливості патологічних змін.

Скануюче лазерне відеозображення забезпечує «живу» картину очного дна високої якості в реальному часі.

Прилад дозволяє отримати повну всебічну оцінку стану сітківки ока різними способами: застосуванням високоточного аналізу товщини сітківки, технології позиціонування центральної ямки, побудови пошарових топографічних карт на основі аналізу 100 і більше томографічних зрізів.  Отримане тривимірне зображення зіставляється з результатами попереднього дослідження пацієнта, що забезпечує достовірне порівняння стану сітківки в динаміці.  При цьому можлива побудова порівняльної карти зміни товщини сітківки, що є основою діагностики та прийняття рішення про тактику лікування. 

сравнительная карта сравнительная карта

Cirrus HDOCT модель 4000 — безконтактний оптичний когерентний томограф з високою роздільною здатністю і високою чіткістюдля візуалізації переднього і заднього сегментів очного яблука. Прилад включає нормативні бази даних для шару нервових волокон і макулярної області.

Сама процедура сканування досить легка, швидка і неінвазивна.  Картування товщини сітківки за результатами ОСТ-дослідження дозволяє отримати графічне зображення заднього полюса ока; складання карти здійснюється за лічені секунди

Cirrus ™ HD-OCT 4000 відкриває широкі діагностичні можливості завдяки спектральній технології томографії. Зображення з високою роздільною здатністю забезпечують дані, що дозволяють точно оцінити стан патологічного вогнища і визначити показання до медикаментозної терапії. Так, наприклад, при неоваскулярній формі вікової макулярної дегенерації патологічні зміни можуть бути виявлені і оцінені в динаміці за допомогою крос-секційного сканування CIRRUS HD-OCT 4000, пошарового картування за сегментами і накладення карти товщини сітківки на зображення очного дна.

Тривимірне зображення вітреоретинального інтерфейсу і технологія advanced Visualization — інформаційні ресурси для передопераційної оцінки стану сітківки і склоподібного тіла, а також планування вітреоретинального хірургічного втручання.  При сухій формі вікової макулярної дегенерації результати томографії також допомагають об’єктивно оцінювати динаміку прогресування захворювання і визначати показання до терапії.

Оптична когерентна томографія в комплексі з комп’ютерною периметрією — надійна основа діагностики та оцінки динаміки глаукоми. Для глибокого аналізу морфологічних змін зорового нерва при глаукомі застосовуються протоколи оцінки товщини шару нервових волокон, диска зорового нерва і шару гангліозних клітин сітківки. Можливість отримання зображення кута передньої камери і вимірювання товщини рогівки суттєво доповнює інформацію про морфологічні зміни структури ока при глаукомі і забезпечує відповідність процесу діагностики глаукоми сучасним міжнародним стандартам. Контрольований аналіз прогресування (Guided Progression Analysis ™ (GPA) — інформативний спосіб достовірного визначення наявності динамічних змін стану шару нервових волокон і диска зорового нерва.

Застосування Cirrus OCT 4000 для діагностики патології сітківки.

Оптичний когерентний томограф Cirrus OCT 4000 дозволяє отримати повну всебічну оцінку стану сітківки ока різними способами: застосуванням високоточного аналізу товщини сітківки, технології позиціонування центральної ямки Fovea Finder™, побудови пошарових топографічних карт на основі аналізу 100 і більше томографічних зрізів. Отримане тривимірне зображення зіставляється з результатами попереднього дослідження пацієнта, що забезпечує достовірне порівняння стану сітківки в динаміці.  При цьому можлива побудова порівняльної карти зміни товщини сітківки, що є основою діагностики та прийняття рішення про тактику лікування. Тривимірне зображення вітреоретинального інтерфейсу і технологія advanced Visualization — інформаційні ресурси для передопераційної оцінки стану сітківки і склоподібного тіла, а також планування вітреоретинального хірургічного втручання. При сухій формі вікової макулярної дегенерації результати томографії також допомагають об’єктивно оцінювати динаміку прогресування захворювання і визначати показання до терапії.

 Застосування Cirrus OCT для діагностики глаукоми.

Cirrus OCT 4000 для діагностики глаукоми — найважливіша частина комплексного вирішення проблеми. Оптична когерентна томографія і комп’ютерна периметрія на аналізаторі поля зору HFA — надійна основа діагностики та оцінки динаміки глаукоми.  Для глибокого аналізу морфологічних змін зорового нерва при глаукомі застосовуються протоколи оцінки товщини шару нервових волокон (СНО), головки зорового нерва (ЦЗН) і шару гангліозних клітин сітківки. Саме оцінка гангліозних клітин дозволяє точно визначити стадію розвитку захворювання, коли картина стану СНО та ЦЗН недостатньо чітка. Можливість отримання зображення кута передньої камери і вимірювання товщини рогівки суттєво доповнює інформацію про морфологічні зміни структур ока при глаукомі і забезпечує відповідність процесу діагностики глаукоми сучасним міжнародним стандартам.  Контрольований аналіз прогресування (Guided Progression Analysis ™ (GPA) — інформативний спосіб достовірного визначення наявності динамічних змін стану шару нервових волокон і головки зорового нерва.

Показання для проведення оптичної когерентної томографії очного дна:

 • Макулярні отвори і псевдо – отвори
 • Вогнищеві зміни вітреоретинальної інтерфейсу і вітреоретинальний тракційний синдром
 • Ретиношизис
 • Епіретінальні мембрани ( «целофанова» макула)
 • Серозне і геморагічне відшарування сітківки і пігментного епітелію
 • Вікова і ювенільна макулярна дегенерація
 • Субретинальна неоваскуляризація
 • Інтраретинальна та преретинальна неоваскуляризація
 • Атрофічні зміни сітківки
 • Глаукома і її наслідки
 • Пігментні новоутворення на очному дні

А також:

— При наявності або при підозрі на набряк сітківки будь-якої етіології, включаючи судинну окклюзию і діабетичний макулярний набряк;

— У пацієнтів старше 50 років для виявлення ранньої стадії вікової макулярної дистрофії, навіть при відсутності скарг на зір;

— У ВСІХ пацієнтів з цукровим діабетом для виявлення діабетичних змін сітківки і контролю ефективності лікування;

— Після операції з приводу видалення катаракти, при гостроті зору менше 0,8 для виявлення ранньої стадії макулярного набряку.

Сканування може бути проведено на очах з силіконовим маслом, введеним в ході операції.

 Види томографічних досліджень очного дна:

1) Оптична когерентна томографія макулярної області сітківки;

2) Оптична когерентна томографія диска зорового нерва і перипапиллярной зони сітківки з підрахунком товщини шару волокон зорового нерва;

3) Оптична когерентна томографія макулярної області сітківки, диска зорового нерва і перипапиллярной зони сітківки з підрахунком товщини шару волокон зорового нерва.

При необхідності, обстеження може бути виконане на інших ділянках очного дна при підозрі або наявності в них патологічних змін.

 Обмеження методу оптичної когерентної томографії:

 В даний час для проведення оптичного когерентного сканування очного дна бажано розширити зіницю пацієнта, хоча в ряді випадків, можливо отримати якісні знімки і без мідріазу;  складності виникають тільки при сильно вираженому міозі.  Незначне або помірне зниження прозорості оптичних середовищ не впливає на роздільну здатність методу ОСТ.

ОСТ неможлива або скрутна в ряді таких випадків:

 • Набряк рогівки
 • Виражені помутніння кришталика
 • Помутніння склоподібного тіла
 • Гемофтальм

Так само важливою умовою проведення дослідження є необхідність фіксації погляду досліджуваного.

 Чи може виконання оптичної когерентної томографії замінити консультацію лікаря — офтальмолога?

 Відповідь очевидна — ні.  Так само як наявність гарної машини не може замінити здатності нею керувати. Таке високоточне і високотехнологічне обстеження як ОСТ завжди має бути зіставлено з комплексом стандартних офтальмологічних діагностичних заходів, включених в процедуру первинного прийому, на підставі чого може бути прийняте рішення про подальшу тактику ведення пацієнта. Подібний підхід є стандартом в роботі клініки «Візус».

 Чи може хороший лікар на підставі власного досвіду оцінити стан сітківки без виконання оптичної когерентної томографії?

 Так, в ряді випадків може. Але око навіть самого досвідченого лікаря не дозволить розрізнити зміни в сітківці настільки детально, наскільки це дозволяє метод ОСТ. До того ж, простежити динаміку стану сітківки або оцінити ефективність лікування об’єктивно без проведення ОСТ в більшості випадків просто не представляється можливим. На жаль, на практиці нерідко трапляється діагностичні помилки, до яких призводить нехтування лікаря і / або пацієнта до виконання додаткових обстежень, до яких відноситься і оптична когерентна томографія. Неважко здогадатися, що подібні помилки можуть привести до безповоротної втрати зору або його якості.